Zaslouží si Fantastická zvířata a kde je najít hodnocení 80% a nebo ne?

Krátce? Ne.

No dobře, vysvětlím to než se začneš rozčilovat, že je to tak úžasný film a určitě si to hodnocení zaslouží.

Proč vlastně tento film vůbec vzniknul? Inspirací pro film je knížka od J. K. Rowlingové stejného názvu, která je i ve světě Harryho Pottera. Tato knížka byla původně napsána, aby pomohlo dobré věci, peníze šli na charitativní organizaci co pomáhá chudým lidem v UK a Africe.

Proč teda sakra dělat film? Charita? Ne, Rowlingové asi dochází prachy.

Rowlingová nemá prachy

Rowlingová nemá prachy

Nebudu vám tady vypisovat děj příběhu, to si najděte jinde. Popíšu jen co je v tomhle filmu dobré a co přímo imbecilní.

Nechápu proč musí jet hlavní hrdina lodí několik týdnu přes oceán, když se může kamkoliv přemístit ale OK. Furt taky nechápu, proč kouzelníci někdy kouzlí s hůlkou, někdy bez, někdy říkají zaklínadla a někdy pro stejná kouzla zaklínadla neříkají. Přijde mi, že Rowlingová si to prostě píše jak se jí to hodí a vůbec nerespektuje to co psala předtím. Když stanovím nějaké pravidla tak je snad kurňa dodržuju no ne?

Zpátky k tématu. Film ujde jen díky scénám kdy chytají fantastická zvířata a pak také samozřejmě Mlokův kufřík. Nejzajímavější postavou v celém filmu je asi mudla (nečar) a samotná zvířata. Love story v tomhle filmu jsou ovšem trapné a nedotažené – Rowlingová prostě love story napsat neumí, tak nevím proč je tam cpe.

Největší chybou filmu je podle mě hlavní záporák a hlavní zápletka. Ta hlavní zápletka je ovšem tak krátká, že někdy mi přišlo, že ani není hlavní. Proč to tam proboha cpou, když to není dotažené? Proč nemohli jenom chytat ty zvířata? Pro mě by si ten film zasloužil i těch 80%, kdyby upravili dějovou linku, která byla vážně slabá.

Třešnička na dortu: Johhny Depp se objeví asi na 5 sekund a vypadá jak nějaký komediant.

Když si odmyslíte co vám zbyde, když z Harryho Pottera odděláte ten svět a magii? Jsou to prakticky detektivní romány. Co vám zbyde když to odděláte z tohoto filmu? Skoro nic.

Tento film se snaží z Harryho Pottera vytřískat co se dá, kdyby tam ten svět nebyl, tak je to prazdný film. Už jen že použili několikrát hlavní znělku z Harryho a zmiňovali Bradavice a Brumbála to docela potvrzuje.

No ale, když má ten film 80% tak přece musí být dobrý ne? Hned to vysvětlím. Mnoho lidí se zamilovalo do série Harryho Pottera – hlavně knížek a potom i do filmů (i když některé byly hodně slabé – hlavně poslední) a tak když vyjde další díl, který spadá do tohoto světa, tak si všichni můžou ucvrknout a vrací se do staré doby. Hodně hodnocení zní podobně: „No, je to svět Harryho Pottera, já tomu ani nemůžu dát míň.“ Lidé nemyslí objektivně ale subjektivně… Nedokážou se od Harryho odprostit a zhodnotit tento film jaký opravdu je. Není špatný, ale ani fantastický  – je to prostě takový průměrný film. Za mě to je to tak 65% – 70% a to jen kvůli scénám co jsem popsal nahoře, a kvůli vizuálům.

A nejhorší je, že nás čekají ještě další ČTYŘI tyto filmy. Tím je potvrzený cashgrab od Rowlingové – asi šetří na penzi, protože divadlo jí moc nevydělalo 🙂

Líbí se ti tento článek? Sdílej ho s přáteli!
Aby mohl vecnykritik.cz fungovat, je nutno zaplatit aspoň hosting. Můžeš si tedy vypnout adblock a podpořit tento projekt?

2 komentáře

  1. Vanishing of Ethan Carter – budoucnost grafiky PC her? | VěčnýKritik.cz 16.1.2017 (19:01)

    […] Příběh jako takový je dobrý a zajímavý. Každopádně je ale krátký. To je pro tuto hru jednak dobrá věc a jednak špatná. Za cenu 20 dollarů by člověk čekal více jak 5 hodin zábavy, ale zase kdyby byl příběh prodloužen, asi by se hra stala příliš nudnou, protože by již neměla rychlý spád. Možná udělat jeden další příběh? Hru se prakticky ani nevyplatí hrát znovu, nic nového vás totiž nečeká. Proto tuto hru doporučuji jen když bude ve slevě. Nebo si to prostě stáhněte :), ale určitě si to zahrajte. Stojí to za to. Lepší než jít do kina na nějaký průměrný film. […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*