Začátečnické chyby v Chivalry, aneb jak se zlepšit

Pokud už se chystáš hrát nebo už hraješ Chivalry, bude se ti hodit popis pár začátečnických chyb a jak se jich vyvarovat. Výrazně se ve hře zlepšíš a nebude ti dělat problém rozsekat všechny nooby.

Panika

Nepanikař! Nejhorší co můžeš udělat je, že budeš z paniky blokovat. Dáš tím jednoduchou příležitost protivníkovi, aby tě zabil. To se děje převážně pokud k tobě někdo agresivně běží.

Neblokuj automaticky

Dost často se ti může stát, že si s protivníkem budete vyměňovat zásahy v určitém intervalu a poté budeš předpokládat, že znovu udeří, ale ejhle – už jsi dal příležitost protivníkovi k jednoduchému killu.

Necouvej

Další častou chybou je, že začátečníci couvají a to většinou přímo dozadu. Důležité je necouvat, ale pohybovat se kolem protivníka, nebo-li kroužit. Couvání je velmi předívatelné a hráč se poté stává snadným terčem.

Obrana štítem

Další velkou chybou je neustálé držení obrany štítu. To z tebe udělá rychlou oběť kopu do štítu. Když tě takhle někdo kopne, nebudeš se moci chvilku bránit a opět můžeš rychle umřít.

Nevrážej do bitek

Dost často vidím skupiny například 3-5 hráčů, kteří mezi sebou bojují. Vyrazit do takové bojující skupinky je většinou čistá sebevražda. Většinou to schytáš víc od svých spoluhráčů než od nepřítele. Zvlášťe u tříd, které nemají moc brnění se tomu vyvaruj. Já doporučuju se tomu vyvarovat úplně.

Útoč jen pokud jsi v dosahu

Toto by mělo být jasné. Pokud se mineš třeba jen o pár centimetrů – je to škoda, ale pokud začneš mávat mečem když mezi tebou a protivníkem máš skoro 2 metry – je to chyba. Během útoku se nemůžeš bránit a tím pádem jsi zranitelný, hlavně vůči kopím a halapartnám.

Dívej se vždy směrem k útoku

Dost častou chybou při obraně je, že se hráč nedívá směrem k útoku. Tím pádem se sice brání, ale na špatném místě. Když se budeš vždy dívat směrem k úroku, budeš také většinou blokovat. Pokud tedy například k tobě meč letí zleva, musíš se k němu doleva natočit a blokovat.

Líbí se ti tento článek? Sdílej ho s přáteli!
Aby mohl vecnykritik.cz fungovat, je nutno zaplatit aspoň hosting. Můžeš si tedy vypnout adblock a podpořit tento projekt?

Žádný komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*