Za komančů bylo líp! To jako vážně?!

Jó, za komunistů bylo líp. Bylo všechno víc kvalitní, hlavně maso, uzeniny. A to mléko a jogurty! Ty byly přímo od kravičky. Dávali je ve skle, a po čase se ti tam vysrážela smetana… Nechodilo se nakupovat, chodilo se schánět! Ale vždycky jsme sehnali všechno a jak nám bylo dobře. To dneska je to samé šméčko, nic kvalitní a ještě to stojí tolik peněz! Když jsem byl mladej tak pivo stálo korunu šedesát! Dneska je to samá sója v těch uzeninách!

To mě poser. Luxusní doba – ještěže jsem ji nezažil. Doba, kdy se na všechno stála fronta, nic se nedalo koupit, ale vše se dalo sehnat. V obchodě byly místo potravin na policích naskládané konzervy, aby tam vůbec něco bylo. V masně vyselo pár kusů kližky a kostí na polívku – ostatní pod pultem.

A bylo to vůbec kvalitnější? Ten kapitalismus je přece svině, máme tady samé šunty a v Německu mají kvalitnější potraviny! To co kupujeme, to taky máme. Když všechno chceme co nejlevnější, tak je jasné, že to bude míň nebo víc ošizené. Každý jede za cenou a pak to taky tak vypadá. Soudruzi, dneska máte na výběr. Nemusíte si kupovat 1 druh, nemusíte stát fronty na banány, nemusíte shánět podpultové zboží. Máte na výběr ze široké škály – od šuntů až po kvalitu. Tak proboha nenakupujte ty šunty a nestěžujte si! Vím, že je to těžké, ta doba nám pokřivila úsudek a uvažování. V době kdy byl jeden jogurt jste si asi těžko dokázali představit dnešní chladničku v supermarketu narvanou stovkami druhů. Ale změna je život. Tak neříkejte, že za komančů to bylo lepší, jinak bych vám přál jít za soudruhy do Severní Koreje.

Čest.

Líbí se ti tento článek? Sdílej ho s přáteli!
Aby mohl vecnykritik.cz fungovat, je nutno zaplatit aspoň hosting. Můžeš si tedy vypnout adblock a podpořit tento projekt?

3 komentáře

 1. PaKo 17.1.2017 (11:29)

  Chtělo by to zopakovat si češtinu, než začnu psát blogy 😉 Je to docela tragikomedie s tím i/y

  1. Planetka 12.3.2017 (11:30)

   PaKo“ basník by řekl i/y toť někdy nepodstatné bývá mě o myšlenku se jedná.Ten článek je pravdou přítomnosti i hledí do minulosti.Rád by každý byl přeci psát komentář vždy k dané věci.Ten umí to a ten zas tohle všichni dohromady uděláme moc.

  2. Věčný kritik 17.1.2017 (16:47)

   Moc ti děkuju za radu Pako, snad se v budoucnu zlepším ve svém psaném projevu 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*