Vltava 2017: Vyšší Brod – Boršov nad Vltavou, recenze kempů

Po absolvování vodácké trasy Vyšší Brod – Boršov nad Vltavou jsem se rozhodnul sepsat menší souhrn všech kempů a co od takové vodácké dovolené v této lokalitě očekávat. Vltava je krásná řeka, je vcelku čistá a tento úsek nabízí krásné scenérie z přírody, ale i krásné scenérie z historického Českého Krumlova.

Trasa zobrazená na mapě

Trasa zobrazená na mapě

Hodně času sice strávíte plavením se po řece Vltavě, ale další značnou část vaší dovelené strávíte v kempech a na jídle. Tady se pro někoho může idylka dovolené změnit v noční můru.

Celkově jsou kempy hlučné, přecpané lidmi. Veškeré služby jsou poddimenzované na takové množství lidí. Připravte se, že na všechno budete stát frontu, kdy před vámi bude nejméně 5 lidí. Mít pro pány na celý kemp pouze 2 záchody mi přijde strašné.

Kvalita stravování je většinou podprůměrná a královsky si za ni připlatíte. Jídla je velmi málo, dostanete to v plastu s plastovým příborem. Jídlo je většinou z polotovaru a usmažené ve friťáku. Všechno jsou to bistra, na restauraci narazíte velmi výjimečně.

Přibližný ceník (vše v plastu/na tácku, plastový příbor, apod):

Pivo 10° – od 30 Kč

Pizza z pece 30 cm salámová – 160 Kč

Mražená pizza ristorante – 100 Kč

Smažák – 130 Kč

Kofola – od 28 Kč (našli jsme ovšem i za 42 Kč)

Kuřecí steak s chlebem – 120 Kč

 

Projdu teď seznam kempů, ve kterých na této trase pravděpodobně zastavíte:

 

Kemp pod hrází

První kemp, ve kterém můžete přespat po přijetí do Vyššího Brodu. Kemp je velmi hlučný, garantuji vám, že se tady moc nevyspíte. Nejhlučnější kemp z celé trasy. Záchodů bylo myslím 6-8, sprchy byly 2. Sice omšelé a rozbité, ale bylo to čisté. Kemp má i vlastní bistro, kde je na výběr z více jídel.

Moje hodnocení:  3/10

Kemp pod hrází

Šíleně hlučný kemp, jinak OK

 

Kemp Branná

Asi nejlepší kemp. Bistro nabízelo hodně jídel a normální porce. Organizace i zařízení kempu bylo super. Je to vcelku nové, ale už trochu zajeté. Na uni sprchy se ale čeká hodně dlouho, jelikož jich je pouze 5-6 na celý kemp. Obchod tu není žádný, ale dají se nějaké potraviny koupit v kempu.

Moje hodnocení: 7/10

Jeden z nejlepších kempů na trase

 

Kemp Nové Spolí

Dobře zařízený kemp na kraji Českého Krumlova. Zařízení už je trochu starší, ale ujde. Sprchy jako na koupališti (neoddělené). Občerstvení nabízí hodně jídel, ale porce jsou mizerné, některé jídla nepoživatelné. Dělají tady ovšem dobrou pizzu. Systém objednání a vyzvednutí jídla je ovšem nešťastný, takže čekejte, že tam strávíte mládí. Doporučuji nakoupit hodně věcí zaráz a pak vyzvednout. Ve městě je menší COOP pokud si chcete nakoupit.

Systém stravování funguje takto:

Jdete do fronty, kde nakoupíte kupóny na piva a objednáte si jídla a pizzu. Jdete k pizzařovi, kterému dáte lístek na pizzu. Jdete k dalšímu okénku si vyzvednout pivo – to trvá hodně dlouho, jelikož člověk co čepuje pivo zároveň čepuje limonády. Limonády si mimochodem vezmete už při objednávání. Na jídlo se volají poté čísla, které si vyzvednete zase u okýnka. Celkově je to velmi nešťastné a stojíte prakticky 2 dlouhé fronty.

 

Moje hodnocení: 5/10

Zamrzí šílený systém u občerstvení

 

Kemp Koruna

Sprchy dobré, záchodů hodně málo. V místě je bistro, ceny jídla jsou docela OK (v porovnání s ostatními) + je tam i hodně na výběr. Pití je však nehorázně předražené – tady stojí 0.5l kofoly 42 Kč. Trochu mě zarazilo, že na ceduli mají pivo za 30 Kč, ale ve skutečnosti po vás chtějí 32 Kč. Jídlo kvalitou neurazí, ale je to vážně jen bistro. Kemp je docela veliký a vzadu v kempu bývá klid. Ve vesnici je večerka pokud si chcete nakoupit, nebo v kempu je nadražený obchůdek.

Moje hodnocení: 5/10

Jídlo cenově přijatelné, pití předražené

Kemp Poslední Štace

Nejklidnější kemp hned po Kempu Branná. Zařízení sice starší, ale čisté a celkově OK. Pouze 1 sprcha, ale neplatí se za ni. Jídlo super, ceny lidové + dostanete talíř, příbor a pití vám načepují do skla. Pokud si chcete nakoupit, tak docela daleko až u vlakového nádraží je večerka.

Moje hodnocení: 7/10

Tady to konečně vypadá lépe 🙂

Celkově je taková dovolenka příjemná. Trochu ale zamrzí kvalita kempů a stravování. Bohužel nemají žádnou konkurenci a tak to vypadá jak vypadá. Trochu mě taky mrzí chování lidí, kteří si z Vltavy dělají smetiště a hospodu a neberou ohledy na nikoho jiného než na sebe.

Líbí se ti tento článek? Sdílej ho s přáteli!
Aby mohl vecnykritik.cz fungovat, je nutno zaplatit aspoň hosting. Můžeš si tedy vypnout adblock a podpořit tento projekt?

Žádný komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*