Vanishing of Ethan Carter – budoucnost grafiky PC her?

Vanishing of Ethan Carter je velmi speciální hra, s podobnou jsem se až do teď ještě nesetkal. Hra je graficky úžasná, objekty ve hře byly udělány pomocí fotogrammetrie – metodou, která z fotografií vytváří 3D objekty.

A proč tedy hra vypadá realisticky? Ostatní hry mají přece i lepší textury ne? Důležité na této metodě je, že člověk dokáže rozpoznat věci, které do prostředí nepatří – příliš dokonalé věci. Je to například textura na podlaze, které je dokonalá a přesně navazuje. V tété hře ovšem tyto detaily vypadají reálně, protože nejsou dokonalé a jsou vytvořené z reálných objektů. Hra může mít sebelepší grafiku, pokud ale mozek narazí na tyto věci, nebude se mu zdát realistická. To je stejný případ i u hry L.A Noire, která díky skvělým animacím vypadá velmi realisticky i přes její grafické nedostatky.

Jediné co tento realistický dojem ve hře kazí, jsou postavy, které se do tohoto prostředí příliš nehodí. Ostatně i gameplay prvků moc není, je to taková 3D adventura, kde jen chodíte a máte interakci s různými předměty. Hra je to detektivní s nadpřirozenými jevy. Velice se mi líbí řešení jednotlivých případů, které řešíš hledáním důkazů a poté sestavováním skládačky příběhu, které údalosti se staly za sebou. Velice originální – ještě jsem to nikdy neviděl, pokud to někde je, určitě napište do komentů 🙂

Graficky je to také velmi náročná hra, i přes to, že se v ní vlastně ani nic moc neděje. Na 60 FPS jsem to na své RX 480 rozjel pouze na high detaily, na ultra už jsem měl pouze 30 fps. To je dost slabé, například ve srovnání s Rise of the Tomb Raider, kde nebyl problém mít nad 40 fps, a graficky se mi to zdá celkem srovnatelné.

Příběh jako takový je dobrý a zajímavý. Každopádně je ale krátký. To je pro tuto hru jednak dobrá věc a jednak špatná. Za cenu 20 dollarů by člověk čekal více jak 5 hodin zábavy, ale zase kdyby byl příběh prodloužen, asi by se hra stala příliš nudnou, protože by již neměla rychlý spád. Možná udělat jeden další příběh? Hru se prakticky ani nevyplatí hrát znovu, nic nového vás totiž nečeká. Proto tuto hru doporučuji jen když bude ve slevě. Nebo si to prostě stáhněte :), ale určitě si to zahrajte. Stojí to za to. Lepší než jít do kina na nějaký průměrný film.

Líbí se ti tento článek? Sdílej ho s přáteli!
Aby mohl vecnykritik.cz fungovat, je nutno zaplatit aspoň hosting. Můžeš si tedy vypnout adblock a podpořit tento projekt?

Žádný komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*