Ubongo! Logická skládačka s cílem za africkými diamanty

Ubongo je logická a postřehová hra pro 2-4 hráče. Úkolem každého hráče je do určitého časového limitu složit jednotlivé dílky do skládačky. Podle pořadí složení potom hráči dostávají drahokamy za určité body. Ten z největším počtem bodů vyhrává.

K dispozici je velké množství hádanek v lehké verzi se 3 dílky a nebo v těžší verzi se 4 dílky. Hra je velmi hezky zpracovaná a to i tematicky – honba za africkými diamanty. V základě má hra dost velký prvek štěstí a to že si hráč tahá diamanty s pytlíčku, přičemž i poslední hráč může dostat ten nejlepší drahokam za nejvíce bodů. Naštěstí je zde i verze, které vynechává štěstí a za to dávám palec nahoru! Hádanky jsou zezačátku dost těžké, ale jakmile si na to člověk zvykne, stává se to jednodušším. Každopádně vždycky se najde nějaký hlavolam, který ti zamotá hlavu a nebudeš ho moct vyřešit. Těžší verze podle mě vydrží na dost dlouho.

Ubongo je výbornou společenskou a rodinnou hrou, kterou můžeš hrát i s dětmi. Pro ty menší je zde i Ubongo Junior. Hra ti procvičí mozkové závity a to je za mě velké plus. Těžko říct jak dlouho hra vydrží, ale podle obsahu by měla vydržet dost dlouho.  Cena je sice vyšší, ale zpracování, nápad a znovuhratelnost ceně odpovídá.

Líbí se ti tento článek? Sdílej ho s přáteli!
Aby mohl vecnykritik.cz fungovat, je nutno zaplatit aspoň hosting. Můžeš si tedy vypnout adblock a podpořit tento projekt?

Žádný komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*