Sully: Zázrak na řece Hudson recenze

Clint Eastwood a Tom Hanks – mohlo toto spojení dopadnout vůbec nějak špatně?

Sully je životopisné drama o nouzovém přistání letadla na řece Hudson. Tom Hanks hlavní postavu ztvárnil výborně – pilot profesionál, který pouze dělá svou práci. Jeho postavu profesionála, který je celý život zasvěcen létání, ukazují i scény z jeho života a krásně prohlubují popis jeho postavy. Od začátku až do konce člověk neví jak to se Sullym dopadne – je hrdina co všechny zachránil a nebo nemusel vůbec nouzově přistávat na vodě? Všechny letecké simulace si strčte za klobouk – já jsem Sullymu celý film věřil. Tak napjatý jsem už dlouho nebyl, a přitom na člověka nepůsobí nějaká hudba nebo akce – jde jen o brilantní popis události.

sully tom hanks

Kromě brilantního ztvárnění, jsou si Tom Hanks a Chesley Sullenberg dokonce trochu podobní

Mimo pohledu hlavní postavy, se film na událost dívá i z pohledu ostatních lidí – cestujících, letušek, záchranářů, dispečerů a i obyčejných lidí. Překrásné vizuály zimního New Yorku a letadla. Dost často mi běhal mráz po zádech. Přes celý film je člověk na pochybách, ale ke konci se všechno tak krásně rozuzlí a vyjde z toho upřímný šťastný a pravdivý konec. Dostaly mě i titulky, kde uvidíš záběry z této události, včetně pilota Chesleyho Sullenbergera. Další dimenzí tohoto filmu je si přečíst o této letecké události na wiki. Už jen ten hlasový záznam a běhá mi mráz po zádech znovu a znovu.

Už nevím co víc dodat, to se musí vidět. Jeden z nejlepších filmů v roce 2016. Velmi doporučuji. Ovšem nevím, jestli se na to dá dívat i víckrát.

Líbí se ti tento článek? Sdílej ho s přáteli!
Aby mohl vecnykritik.cz fungovat, je nutno zaplatit aspoň hosting. Můžeš si tedy vypnout adblock a podpořit tento projekt?

Žádný komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*