Specialisté E01: dojmy ze seriálu TV Nova

Bohužel jsem viděl první díl tohoto seriálu, který vyprznila TV Nova.

Hned co člověka praští do oči je obsazení a herecké výkony. To je tak tragické. Vyšetřovatelé jsou jak děcka z 1. stupně základní školy a s tím souvisí jejich vyšetřovací metody. Rádoby vtipné dialogy jsou tak na to, abys prohodil cihlu televizorem. Co nemohlo chybět, bylo násilí a nadávky při přepadení. Následné hledání důkazů bylo odstrašujícím příkladem pro všechny seriály – proboha i to děcko by na to šlo líp. Ale samozřejmě vyšetřovatelům spadne vše do klína. Jaká je asi pravděpodobnost, že člen jednotky, která ten případ vyšetřuje, je zrovna v tramvaji s lupiči a dokonce se s jedním zná? A že se zrovna setkají u banky v tramvaji, aby je mohli kolegové kriminalisté najít? Vše je pak ještě převyprávěné, aby to pochopil i největší IQ tykve.

herecke vykony

Tragický výslech jak od žáka základní školy

Bohužel (nebo bohudík), mé dojmy tady končí, protože jsem to už psychicky nevydržel. Je to jednoduše odpad, a další díly budou pravděpodobně ve stejném duchu.

Líbí se ti tento článek? Sdílej ho s přáteli!
Aby mohl vecnykritik.cz fungovat, je nutno zaplatit aspoň hosting. Můžeš si tedy vypnout adblock a podpořit tento projekt?

9 komentářů

 1. Francesko 27.3.2018 (10:23)

  Ten seriál je neuvěřitelně detailní.Ono je to hlavně též hereckým obsazenim.Prachar to je trapnost nad trapnost a Štafek to je kapitola sama pro sebe.Je trapnej a jen tak mimochodem,jak může hrát policistu v hodnosti kapitána.To píše nejaký neuměl.

 2. Kejvoš 24.1.2017 (9:58)

  Jako bývalý policista, jsem po shlédnutí prvního dílu došel k závěrul, že si děti hrají na policajty. Po shlédnutí druhého dílu musím přitvrdit. Děti si hrají na děti co si hrají na policajty. Mimochodem, co jste říkali té scéně ve druhém dílu, kdy padouch vede policistu s pistolí u hlavy a půl metru od nich, jim nad hlavami po plechové střeše skáče ten druhý „specialista“ aniž by ho slyšel ? Zřejmě nějaký Ninja policejní výcvik. Ještě že jsem to z ČT1 na TV H@ovna včera přepínal jenom sporadicky. Celý díl bych asi opravdu nedal.

  1. Věčný kritik 24.1.2017 (10:12)

   Máš pravdu, tento seriál se možná jmenuje specialisté proto, že scénář psal někdo „speciální“. Druhý díl už jsem neměl nervy sledovat, ale jak píšeš, asi to bude čím dál víc „lepší“.

 3. Milan Savko 17.1.2017 (6:24)

  Přepisuji můj názor na tento „pořad“, zaslaný na mail TV Nova po shlédnutí prvního dílu.
  „Specialisté“

  Dobrý den,
  tímto bych Vás chtěl požádat, ať již do vysílání nezařazujete tento „krimi seriál“, neboť tak ubohá dramaturgie,dialogy a obsazení společně s velmi nepravděpodobnými náhodami v ději v jednom pořadu nikdo nikdy nedal dohromady.
  Příběh o jedné tramvaji, kde se cestující vypaří a zase objeví, neustálý řev pachatelů a děj bez spádu a napětí je mrháním mého času a Vašimi penězi.
  Ve velké nabídce krimi seriálů českých TV stanic absolutně podprůměrné.
  Koláče budou vykousané konkurencí….

  S pozdravem Milan Savko

  1. Věčný kritik 17.1.2017 (10:46)

   To je dobře, je důležité, aby to věděli co vyprodukovali za zmetek. Jinak nám média furt budou podstrkovat nekvalitní šmejdy.

   Díky, že jsi tam napsal 😉

   1. Jolana 17.1.2017 (11:57)

    Seriál tedy opravdu nic moc ale kritizovat dovede kdokoliv a cokoliv.
    Napište supr scénář a pošlete ho do TV. Třeba uděláte díru do světa.

    1. Milan Savko 17.1.2017 (17:54)

     Děkuji za Váš upřímný a kritický názor na můj komentář,Jolanko.
     Až Vy jste vnesla světlo do mého života a ukázala mi cestu.
     Teď vím, co je smyslem mého bytí a psát „supr“ scénáře (au,pláči já, čeština Vaše, snad, mateřská) bude moje jasná volba.
     Velice mě těší, že je stále mnoho žen jako Vy, Jolanko,s velikostí obuvi 36 a méně, aby mohly stát blíže ke sporáku, někdo nám tu menáž připravit musí….
     Jen se u toho dřezu nepokoušejte myslet, mohla by jste si ublížit …
     To,že Vás dokázali naučit alespoň psát Vás neopravňuje se s tím veřejně chlubit.

    2. Ivo Bednář 17.1.2017 (16:52)

     Paní / slečno Jolano,
     Nemůžu mluvit za svého kolegu co psal článek, ale pokud bych Vaši argumentaci měl aplikovat plošně, nemohl bych nikdy napsat recenzi na něco, co jsem sám nezkusil. Takže když jsem nenapsal knihu, nemůžu napsat kritiku na špatnou knihu? Když nepíšu scénáře, nemůžu upozornit na bídné pořady (což Specialisté jsou, jak sama uvádíte)? Kritizovat může opravdu kdokoliv cokoliv a je to dobře, každý má jiný vkus a každý má právo říci svůj. Ale pokud se Vám Specialisté líbí, nic proti. Jen se příště možná vyhněte zbytečným útokům na osoby s odlišným názorem.
     Hezký den 🙂

     1. Milan Savko 17.1.2017 (18:11)

      Díky za podporu a opravdu srozumitelné vysvětlení paní/slečně Jolance, co to znamená vlastní názor, vyjádření se k určitému jevu, tématu, události.
      Nejsem si zcela jist, zda půda, na kterou tato slova dopadla, bude úrodná.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*