Sedm statečných: průměrná kovbojka bez smyslu

Jupí! Konečně nějaký nový western! Bohužel, film mě moc nepřekvapil a někdy jsem se chytal za hlavu. No, čti dál, dozvíš se víc.

Obsazení je super, škoda, že postavy jsou mělké a nedávají smysl. Jejich motivace jsou mi neznámé (až na hlavního hrdinu), což mě zaráží, když jdou na sebevražednou misi. Tak diverzní sestavu hrdinů jsem neviděl ani ve feministickém star wars – nic proti tomu, kdyby to opět mělo nějaký smysl pro tento film. Bohužel nemá. Černoch, mexikán, ir, komančobijec, indián a asiat ve westernu. Všichni se hned skamarádí, jako kdyby před tím vůbec nebyla válka severu proti jihu a nebo jako kdyby vraždění indiánů nebo vraždění bělochů indiány vůbec neproběhlo. Sice tam je pár narážek, ale takového kamarádského typu. Všichni jsou happy jak grepy a chtějí umřít po svém boku, i když se většina viděla poprvé před týdnem.

Ztvárnění postav bylo super, až na tu ženskou, která musela strkat kozy do každého záběru – vypadala jak nějaká děvka ze salůnu. Postavy jsou ale cool, a umí střílet a vraždit. Člověk se i občas zasměje a občas se zase chytá za hlavu. Záporák je ovšem totální idiot. Nevýrazný a průměrný idiot. Střílení ze zbraní je zpracováno absolutně nerealisticky a každý má asi neomezeně nábojů a přebíjí během pár sekund. No co nadělám…

Celý film směřuje k závěrečné bitvě a v té se našlo pro mě dost chybek. Nechají umřít 4 postavy a to zrovna ty nejzajímavější (ale že by byly ty postavy nějak super zajímavé to ne). Asi tím chtěli docílit nějakých emocí, ale vůbec se jim to nepovedlo. Což mě dovádí do scény, kdy šel zlikvidovat gatling. Ten chlap snesl 6 ran z pušky a stejně se tam dokázal doplazit a zapálit dynamit. A taky nechápu proč ten gatling nepoužili jako první věc – hlavní záporák byl prostě idiot. V první scéně bylo ukázáno asi 50-80 lidí, ale během bitvy jich pobijí snad 300. Vypadalo to dost divně, jako kdybych hrál Call of Duty s hodně respawny. Konec hrozně natažený bez žádného napětí, prostě člověk věděl jak to dopadne a nic ho nepřekvapilo. Konec na mě nic nezanechal, prostě skončila další průměrná westernová střílečka.

Neměj mi to za zlé – já mám westerny moc rád, ale tohle byla průměrná splácanina. Je to film, u kterého člověk vypne hlavu. Nic moc od toho nečekej, je to průměrná kovbojka bez smyslu.

Líbí se ti tento článek? Sdílej ho s přáteli!
Aby mohl vecnykritik.cz fungovat, je nutno zaplatit aspoň hosting. Můžeš si tedy vypnout adblock a podpořit tento projekt?

Žádný komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*