Rogue One – lepší Star Wars story

Šel jsem do kina s očekáváním, že tento film bude lepší než sedmý díl Star Wars a taky se mi to splnilo. Laťka tedy nebyla postavena moc vysoko. Co mají filmy společné? Hlavní hrdinkou je žena a příběhy navazují na ostatní díly.

Tím ale podobnost pro mě končí. Film chytře představuje jednotlivé postavy v průběhu filmu. Začátek se hodně lidem zdá pomalý, ale mě tento pomalejší rozjezd vyhovuje. Člověk se hezky seznámil s motivací většiny postav. Film není černobílý, povstalci nejsou dobro a impérium zlo. Je zde hezky nastíněná i temná stránka povstalců. Postavy jsou sami osobě zajímavé a jedinečné. To co postavy dělají a jak to dělají má smysl. Hlavní hrdinka je velmi silná a dobře napsaná postava. J.J. Abrams se má tady hodně co učit.

Celý příběh do sebe hezky zapadá. Sice tady nemáte žádné rytíře jedi, ale za to zde máte chytře vyprávěný příběh. Vizuály jsou velmi povedené a vesmírné bitvy ohromující. Hvězda smrti vypadá impozantně a Darth Vader je v plné síle. Škoda, že si na plátně užil asi 2 minuty. Film má sice pomalejší začátek, ale postupně graduje až ke konci, který byl velmi strhující. Postavy se mi zdáli tak reálné, že mi bylo až líto, že jdou na sebevražednou misi. O to víc je člověk spokojený, že uspějí.

Určitě je tu ale i co vytknout. Jsou to např. CGI charaktery, které šli dost poznat. Ale není to zase nic tak hrozného, nejsou na plátně vůbec často. Vyskytlo se tu i několik klišé záchrany na poslední chvíli. Jinak vážně nevím co bych tomu ještě mohl vytknout.

Určitě se na to běžte podívat. Prý to není to „pravé“ Star Wars, ale pro mě je to velmi povedený film a takhle bych si Star Wars dokázal představit. Doufám, že podobné fillery ještě spatří světlo světa, na nic si nehrají a dokáží předvést originalitu, narozdíl od 7 dílu. Nebojí se hatu od fanboyů a díky tomu zde máme pro mě tak skvělý film, kterým je Rogue One.

The force is strong with this one.

Líbí se ti tento článek? Sdílej ho s přáteli!
Aby mohl vecnykritik.cz fungovat, je nutno zaplatit aspoň hosting. Můžeš si tedy vypnout adblock a podpořit tento projekt?

Žádný komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*