Resident Evil 7: Biohazard – Kvalitní hra nebo jen hype?

A je tu další Resident Evil, tentokrát již sedmý, který překvapil odlišením se formátem od předchozích dílů a taky možností hrát s VR. Jak si ale stojí v porovnání s ostatními díly Resident Evil? Je to důstojný nástupce mého nejoblíbenějšího dílu Resident Evil 4?

Návrat ke kořenům

Dost často jsem viděl návrat ke kořenům, a to hlavně k 4 dílu. Líbí se mi logické hádanky a typické shánění různých předmětů pro další postup. Vyprávění příběhu i pomocí videokazet je hodně povedené. Zjišťování celé záhady bylo asi nejlepší na této hře. Boss fighty byly dost rozporuplné. První 2 se mi hodně líbily a těšil jsem se na další. Bohužel už mě čekali jen další 2 fighty a ty za moc nestály. To je velká škoda. V mezičase se člověk musí pachtit s generickými nestvůrami. Jedná se prakticky jen o 4 typy nestvůr – to je velmi málo. I celkový čas hry je na Resident Evil dost malý – hru jsem dohrál za 7,5 hodiny na normální obtížnost.

resident evil 7 boss mia

Prvních pár bossů vypadá luxusně

Gameplay obsahuje staré neduhy

Ve hře nás nečeká přeberné množství zbraní, ale na to kolik je tam nepřátel to bohatě stačí. Hratelnost je velmi dobrá, ale podle mě na ní není ani nic moc co pokazit. Neduhem Resident Evilu byl vždy inventář, a ani tahle hra není výjimkou. Inventář je příliš malý a špatně se s ním pracuje. Přímo debilní je to, že člověk nemůže vyhodit některé věci na zem a poté si je zase vzít. Vyhozené věci se automaticky odstraní. Craftování je stejně bolestivé jako v předchozích dílech. Na to, kolik se toho ve hře člověk nacraftuje, je to zbytečně zdlouhavé a nemotorné – zvlášť když se dá craftovat jen asi 5 typů věcí.

Horror a nebo střílečka?

Horrorová atmosféra – to mi bylo slibováno ze všech stran. Zezačátku to tak opravdu bylo, hodně jsem se bál. Po chvilce si ale člověk na lekačky zvykne a už ho nic moc nepřekvapí. Maximálně jsem byl trochu napjatý. Hra si vynucuje strach různými debilními taktikami. Jedná se například o to, že aby člověk otevřel dveře, musí do nich přímo zatlačit kamerou – je to asi jak kdybych otvíral dveře hlavou. Dále baterka, kterou postava zapíná automaticky a to až v momentě kdy není vidět na krok, nebo nepřátelé, kteří se objevují různě ze země. Celkově je ale horrorová atmosféra určitě lepší jak v předchozích dílech a za to palec nahoru.

Grafika nic moc

Hned první změnou je pohled z první osoby. To je pro mě vítaná změna, protože u předchozích dílu se našly problémy s kamerou. Tento pohled navíc přispívá k větší horrorové atmosféře. Hra bohužel nevypadá nejlépe a to hlavně hned v první scéně ve dne. Večer už je to lepší, ale dost často člověk narazí na nízké rozlišení textur a dost často hra byla rozmazaná a příliš tmavá. Důkazem může být i to, že jsem si s nastavením grafických parametrů ve hře, musel vyhrát aspoň 15 minut, než to začalo vypadat aspoň trochu obstojně.

resident evil 7 poor graphics

Je rok 2017 a stejně to vypadá na blití 🙁

Příběh vystřižený z Béčkového horroru

Bohužel nejslabší se mi zdál příběh. Většina postav není moc zajímavá (až na pár záporáků) a člověk k nim nemá žádný vztah. O hlavním hrdinovi se člověk nedozví vůbec nic, je to takový anonym. Není proto moc uvěřitelné co všechno dokáže a že všechny dokáže porazit. Hra obsahuje i jedno morální rozhodnutí, které je tak stupidní až nedává smysl. Navíc hru ovlivní jen v závěrečném videu. Zobrazit spoiler Debilnější rozhodnutí jsem ještě neviděl.

Závěr hry mě teda dost zklamal – žádný boss fight, jen pár akčních snímků. Plot twist tam sice je, ale dost slabý.

 

Závěr

Hra si mohla klidně horrorovou atmosféru ze začátku udržet po celou dobu. Bohužel se hra často opakovala a obsahovala hodně málo obsahu – proto se člověk přestane po začátku bát. Těžko říct, jestli se jedná vůbec o Resident Evil a nebo jen o VR hru, kterou budou pařit hlavně youtubeři. Jako VR hra je Resident Evil 7 pro tuto chvíli nejlepší hrou, která se dá koupit. Pro ostatní je to ovšem jen lepší horrorová střílečka.

Nejlevnější cenu hry Resident Evil 7 naleznete na Srovname.cz.
Líbí se ti tento článek? Sdílej ho s přáteli!
Aby mohl vecnykritik.cz fungovat, je nutno zaplatit aspoň hosting. Můžeš si tedy vypnout adblock a podpořit tento projekt?

Žádný komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*