Recenze: Seal Team 6 / Six – S01E02

Minulý týden odstartovala nová minisérie Six (u nás známá spíše pod názvem Seal Team 6) od TV kanálu History. Pilotní díl dokázal, že má tento seriál značný potenciál, ale také řadu mezer – především ploché postavy a nudné osobní dějové linky. Zbavil se druhý díl těchto nešvarů? Více v recenzi.

Upozornění: článek obsahuje minimální spoilery (hlavně z předchozí epizody)

 

Druhý díl pokračuje tam, kde první skončil. Kapitán Taggart aka Rip je zajat teroristy spolu se třídou dívek a jejich učitelkou, které měl původně chránit jako bodyguard. Tým Six se jej zároveň snaží svého kapitána nalézt a osvobodit jej.

Ze začátku to nevypadá úplně špatně. Dějová linka z Taggartova zajetí je poměrně dost poutavá a atmosférická. Bohužel se jí nedostává příliš prostoru. Hlavní pozornost na sebe strhává zbytek týmu Six, jejich mise zachránit Taggarta a… ty proklaté osobní dějové linky.

Seal Team 6 S01E02

Infiltrace lodi patří k velmi povedeným akčním sekvencím. Bohužel trvá jen chvíli.

Neříkám, že mi nutně vadí jejich přítomnost, ale vadí mi, že ohromně brzdí celou zápletku, ve které se vlastně nestihne nic stát. Tým Six zde zpočátku provádí svou misi – infiltruje se na loď se snahou získat potřebná vodítka, kde by mohl Rip být. Tato sekvence je hodně povedená, napínavá, ale taky krátká a v konečném důsledku vlastně nikam nevede. Vidíme kluky v akci, ale nejde z dané mise vidět absolutně žádný vliv na další zápletku. Zbytek stopáže pak sledujeme osobní trable jednotlivých členů týmu. Zase. Neříkám, že je to špatně napsané nebo zahrané, ale od této show jsem přeci jen očekával něco trošku jiného.

Závěr epizody však přeci jen přináší určitou naději, neboť se ukazuje, že tento seriál rozhodně není pro děti a můžeme být svědky poměrně brutálního výjevu. To je moc fajn. Škoda, že si takovou pochmurnou fazónu nedokáže epizoda udržet po celou dobu.

Ve zkratce se mi tedy epizoda docela líbila. Kvalitativně se drží na úrovni pilotu. Bohužel mi ale vadí, že to celé působí tak nějak výplňově. Navíc jsou zde vidět trošku mezery v rozpočtu, takže některé triky (v závěru) působí trošku divně. Snad se ve třetí epizodě trošku hneme – v TV rybníčku jsou nyní mnohem větší ryby, které mají nad Six výrazně navrch.

 

Verdikt:

Fajn vojenské drama, které i ve své druhé epizodě nakouslo mnoho témat a dějových linek – žádnou z nich však nedokáže dostatečně rozvést. Ohromně to ztrácí na tempu a celé to postrádá něco pamětihodného či jedinečného, co by se vymykalo.

Hodnocení: 6/10

Líbí se ti tento článek? Sdílej ho s přáteli!
Aby mohl vecnykritik.cz fungovat, je nutno zaplatit aspoň hosting. Můžeš si tedy vypnout adblock a podpořit tento projekt?

Žádný komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*