Programovatelná termostatická hlavice eQ-3 N – recenze

Scháníš termostatickou hlavici na radiátory a nevíš jakou vybrat? Vyzkoušel jsem za tebe termostatickou hlavici eQ-3 N a musím uznat, že za ty peníze nic lepšího neseženeš.

Potřeboval jsem vybavit přibližně 10 radiátorů termostatickými hlavicemi a říkal jsem si proč rovnou nezkusit programovatelné hlavice. Cena byla obdobná nebo dokonce nižší než u manuálních hlavic.

Jak to vlastně funguje? Nainstaluješ hlavici a poté si nastavíš program, kdy chceš mít v pokoji jakou teplotu. Hlavice poté automaticky otevírá/zavírá ventil (krokově, může např. otevřít ventil na 65%) a tím reguluje teplotu v pokoji. Nemusíš tak nic řešit a vše za tebe řeší hlavice. Nejenom, že šetříš asi 10% nákladů na vytápění, ale taky se nemusíš o nic starat. Samozřejmě můžeš i manuálně otočit kolečkem a nastavit si teplotu jakou chceš.

Provedení

Hlavice je celá plastová, ale to není problém, protože ji zašroubuješ jednou a už na ni prakticky nemusíš nic dělat. Instalace je jednoduchá, jen nastavíš datum a čas. Hlavice se nastavuje intuitivně a není to vůbec žádný problém. Návod byl jasný a výstižný. Hlavice nevypadá vůbec špatně a vypadá mnohem líp než klasické manuální hlavice.

Hlavice obsahuje displej – jeho velikost je dostatečná a viditelnost displeje je v pořádku. Škoda je akorát, že ukazuje nastavenou teplotu a už neukazuje teplotu senzoru. To by se hodilo min. proto, aby člověk mohl doupravit teplotní rozdíl, pokud má radiátor u okna. Takhle je potřeba dalšího externího teploměru.

Výdrž baterií

Hlavice funguje klasicky na 2 tužkové baterky. Měl jsem strach, že nic moc nevydrží, ale opak je pravdou. Vydrží v pořádku celou topnou sezónu. Stačí je tedy vždy před začátkem sezóny vyměnit.

Funkce

Hlavice funguje tak jak má. Co může někomu vadit je hlučnost motorku. I když to se liší kus od kusu. Z těch deseti kusů jsou vážně hlučné asi jen 3. Záleží na co natrefíš. Líbí se mi taky možnost zobrazení pozice ventilu. Zatím jsem žádnou poruchu neměl, uvidíme časem, jak dlouho dokáže vydržet.

Na závěr

Hlavice eQ-3 N, kterou jsem zakoupil od Conrada, je za svou cenu to nejlepší co můžeš na trhu koupit. Jako investice se určitě vyplatí, protože ušetří čas i peníze. Podle mě je to jedna z nejlevnějších a nejjednodušších možností jak ušetřit peníze za topení.

Líbí se ti tento článek? Sdílej ho s přáteli!
Aby mohl vecnykritik.cz fungovat, je nutno zaplatit aspoň hosting. Můžeš si tedy vypnout adblock a podpořit tento projekt?

Žádný komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*