Proč je tolik mladých žen zadaných a mladých mužů nezadaných?

Možná sis všiml, že v tvém okolí znáš spoustu mladých žen, které jsou zadané a zároveň spoustu mladých mužů, kteří jsou nezadaní. Vrtalo mi to hlavou proč to tak je a tak jsem nad tím začal přemýšlet. Využil jsem i pár statistik, ale není to žádný vědecký výzkum 🙂 

Tak se na to podíváme. Důležitá statistika je na stránkách robertnemec.com, která má vytažená data z facebooku. Není to teda super přesné, ale představu si člověk podle toho udělá.

Kdy je žena nejvíc v kurzu?

Žena je nejvíce v kurzu ve věku od 18 až do 30 let. V tomhle věku se o ni zajímají nejenom její vrstevníci ale i starší muži. Jedná se o věk přibližně 18 až 50 let. Je velice běžné, že 20 leté holky chodí o 15 let starším mužem. Naopak o ženy po 30 letech zájem mužů opadá – roli podle mě nehraje jenom věk, ale i děti a nároky s tím spojené.

Kdy mají muži navrch?

Muži jsou na tom do 30 let ve velké nevýhodě, protože jim konkurují muži starší 30 let, kteří už stihli vydělat nějaké peníze, mít dobrou práci a bydlení. Tím se jim nemůžou mladí cucáci vyrovnat.

Proč to tak je?

Co chtějí vlastně ženy? Studovat, začít kariéru a pořídit si rodinu, dokud jim ještě netikají biologické hodiny. Bohužel většina mladých mužů nedokáží ženu ve svém věku zabezpečit. Nehledě na to, že mladí muži jsou vnímání jako nezralí.

Problém se ještě prohlubuje

Ročníky 30-40 let měly větší porodnost a tím pádem je jich asi o 50-100 tisíc více než ročníky 20-30 let. Zároveň je celkově asi o 5 % víc mužů než žen. Znamená to větší konkurenci pro mladší muže. Nehledě na to, že tato generace také trpí na ajťáky a paření na PC, což ještě šanci na nalezení partnerky značně snižuje. Data jsou ze statistického úřadu.

Shrnutí

Ženy jsou na tom zezačátku lépe, ale po 30 letech už to mají těžší. Muži naopak po 30 letech získávají velkou výhodu oproti ostatním mužům.

Líbí se ti tento článek? Sdílej ho s přáteli!
Aby mohl vecnykritik.cz fungovat, je nutno zaplatit aspoň hosting. Můžeš si tedy vypnout adblock a podpořit tento projekt?

Žádný komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*