Overwatch update: Nový event – Year of the Rooster

Blizzard po vánočním eventu představuje v krátké době další update, který byl pro fanoušky velkým překvapením. Nová „událost“ (event) má název Year of the Rooster, neboli Rok kohouta – čínský nový rok. Jaké novinky fanoušky Overwatch čekají?

Předně je nutno říct, že Year of the Rooster je již nyní dostupný na Battle.net. Jedná se o časově omezenou událost, trvající od 24.1. do 13.2.2017. Fanoušci této hry by si tedy měli pospíšit – veškeré unikátní skiny a další odměny lze získat jen během tohoto eventu a nebudou již jindy dostupné!

A jakých novinek že se Overwatch dočkal? Blizzard rozhodně nekecal, když uvedl, že se bude jednat o plnohodnotný event. Předně bylo aplikováno množství oprav z PTR (testového serveru). Někteří hrdinové jsou tak vybalancovanější. Dále přibyla možnost přiřadit každému hrdinovi až 4 spreje, 4 emotikony a 4 hlášky. Toto jsou samozřejmě opravy, které budou dále aktivní i po skončení eventu. Jaké jsou ale ty unikátní, časově omezené novinky?

Předně se můžete těšit na další obrovskou várku skinů, sprejů, hlášek, postojů, apod. Nutno uznat, že jsou nové kosmetické doplňky hodně povedené. Ale opakuji, jedná se o časově omezenou akci, pokud tedy nezískáte Vámi vysněný skin či jiný doplněk do konce eventu, již Vám zůstane uzavřený a nebudete jej moci zpětně zakoupit či jinak získat.

Menších změn se dočkal i vzhled map, které jsou po omezenou dobu tematicky laděné. Nejvýraznější novinkou je ale představení nového módu: Capture the Flag. Jedná se o poměrně klasický mód např. z Quakea, kdy má každý tým na svém území vlajku. Úkolem každého týmu je vzít nepříteli co nejvíce vlajek (kdo získá jako první tři vlajky, automaticky vyhrává) a zároveň ochraňovat tu svoji.

Overwatch capture the flag mode

Dočkali jsme se zbrusu nového módu: Capture the Flag

Nutno podotknout, že se jedná o zajímavý mód, který vyžaduje od hráčů úplně jinou strategii, než je běžné. Tým totiž musí rozdělit – jedna část musí bránit vlajku a druhá část se musí snažit proniknout na území nepřítele… a přežít. U vlajky totiž musíte po určitou dobu stát, než ji vezmete, což je poměrně obtížný úkol, neboť je většinou bráněna mnoha nepřáteli a navíc je umístěna poblíž jejich spawnu. K získání vlajky je tedy nutná jistá dávka strategie. A jde vidět, že si s novým módem řada hráčů neví rady, neboť je vyžadován naprosto odlišný postup, než u běžných modů. To je velmi chválihodné. Snad bude tento mód dostupný i nadále po skončení eventu. Jedná se o docela zajímavou a zábavnou novinku, která přidává celé hře na hodnotě.

Na co tedy čekáte? Mazejte hrát, než tento event skončí!

Líbí se ti tento článek? Sdílej ho s přáteli!
Aby mohl vecnykritik.cz fungovat, je nutno zaplatit aspoň hosting. Můžeš si tedy vypnout adblock a podpořit tento projekt?

Žádný komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*