Overwatch – fps hrdinové od blizzardu

Overwatch jsem si vyzkoušel během free víkendu, abych se prvně rozhodnul, jestli se mi vyplatí do toho dát 60 dolarů.

Začnu s tím, co se mi na hře vážně líbí. Určitě je to grafika a art-style této hry. Na to si nemůžu stěžovat, vypadá to vážně hezky, včetně všech postav. Postavy nebo-li hrdinové jsou hlavní lákadlem hry, ve hře jich je prozatím 23, protože blizzard neustále přidává nové hrdiny. Každý hrdina je něčím jedinečný a každý má jiné schopnosti. Hrdinové jsou rozdělaní do 4 tříd a to útočníci, obránci, tankové a léčitelé. Pokud hrajete v dobrém týmu, je tato hra neskutečný zážitek. Ano, je to týmová hra, bez týmu si tady člověk neškrtne. Nejdůležitější je také plnění cílů, což je většinou zabírání bodů a nebo tlačení vozíku.

A tím se dostávám na slabší stránky overwatche. Hra má 13 tématických map a 3 herní módy. S počtem map by problém nebyl, ale mapy jsou omezené pouze na herní mód, takže pro herní mód máte 3-4 mapy. To se člověku docela brzo omrzí. Módy nejsou ničím originální, jedná se jen o boj o bod a nebo tlačení vozíku. To mi přijde dost málo. Mapy jsou dost podobné, docela reskin. Hra ještě obsahuje 1v1, 3v3 a 5v5, ale to se mi zdá že vůbec nikdo nehraje, tak to do toho nebudu počítat.

Některé postavy mi přišli dost nevyvážené, ale nevím jestli jen nejsem lama J. Nejhorší věcí ale byl match making, někdy čekáte i minutu než vám to najde hráče a pustí vás to do hry. Když se jeden hráč odpojí, tak to většinou celou hru zruší a hledá se od znovu. Když odejdete AFK na 1 minutu, tak vás to ze hry vyhodí a zruší vám to rovnou partu s kamarády. Nejhorší je jak hra vybírá spoluhráče a protivníky a tím hru vyvažuje. Můžete mít například level 10, ale v týmu máte i někoho s levelem přes stovku nebo i více. To stejné i u protějšího týmu. Takže máte většinou půlku týmu lamy a půlku zkušené hráče. Takhle si teda vyrovnaný zápas moc nepředstavuju. Hodně taky záleží jakého člověka dostanete do týmu. Některé se ne a ne přizpůsobit tomu, že každý tým musí být z hlediska tříd postav vyvážený – tím pádem pokud chcete aby váš team měl aspoň trochu šanci na výhru, musíte jít za léčitele. Nic proti tomu, ale když to musí člověk dělat každou hru, tak to nasere. Situace by bylo asi jiná, když máš v týmu jen kamarády, ale když tam máš náhodné hráče…

V tom okamžiku mi přišlo, jako kdybych hrál betu. Málo map a herních módů, hrdinové OK ale někteří né moc vyvážení. Rozbitý matchmaking. Hru jsem zvažoval koupit, ale 60 dolarů bych za betu teda v žádném případě nedal. Počkám si, až to Blizzard napraví a přidá více obsahu. 60 dolarů je vážně předražené, přitom by stačilo přidat tak 2 herní módy a ke každému 4 mapy. V poměru cena/výkon to dost zaostává, i např. za mým oblíbeným fpskem. Jen nevím kdy se té nápravy dočkám. Jen aby to nebyla věčná beta, jinak si už to nikdy nezahraju (možná se slevou tak za 25-30 dolarů). To je škoda, protože se jedná o velmi povedenou hru a rád bych si ji ještě někdy zahrál.

Get your shit together Blizzard!

Edit: Nakonec jsem Overwatch před měsícem zakoupil ve slevě za 25 doláčů. Od doby recenze přibylo zase pár hrdinů, map a módů. Hra se pořád rozrůstá a ve slevě už se mi cena zdálo akorát.

Nejlevnější cenu hry Overwatch naleznete na Srovname.cz.
Líbí se ti tento článek? Sdílej ho s přáteli!
Aby mohl vecnykritik.cz fungovat, je nutno zaplatit aspoň hosting. Můžeš si tedy vypnout adblock a podpořit tento projekt?

Žádný komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*