Nová obdoba hry Snake z roku 2017- netěšte se, skutečně není na co

Hru Snake (oblíbený Had) zná asi každý. Vznikla už velice dávno a spočívá v tom, že vedete hada po obrazovce a snažíte se sbírat ovoce.  Pak se hra dočkala mnoho vylepšení, ale i zmršení, přičemž je politováníhodné, že daná hra se vůbec byla schopna dostat se na světlo Boží. Přímo učebnicovou ukázkou toho druhého je její nová obdoba z roku 2017, která vévodí renovovaným tlačítkovým telefonům Nokia, především nové Nokie 3310.

Hra původně měla být něco mnohem lepšího než původní Snake- nový design, nový svérázný styl levelů a především kompletně nový design hadů a hudby. Škodou je, že výrobce hry, kam sáhl, tam hru zmršil, až se stala v podstatě nehratelnou. Na začátku hry vás nemile překvapí neustále omílaná odrhovačka, která také dokáže pěkně naštvat. V nastavení si můžete nastavit 4 typy pohybu (ale všechny jsou v podstatě k ničemu), změnit si barvu (9 různých barev, ale nenechte se ošálit, tak skvělé to zas není, není tam ani zelená), změnit jazyk (čeština tam samozřejmě není) nebo si přečíst velice chatrnou nápovědu.

Samotná hra se skládá z 9 misí, každou o třech obtížnostech- jednoduchá, střední a těžká. Ale zvyšování obtížnosti vás nikdy nepřekvapí. V jednoduché obtížnosti si prostě misi projdete, ve střední se přidají zdi a v těžké se zdi ještě rozpohybují. Na první pohled vás může hra fascinovat, ale až si pár misí zahrajete, zjistíte, jaká je to nuda, a politujete ztraceného času.

Samotný design a podstata hry jsou velice slabé a politováníhodné. Proháníte jakéhosi hada z pixelů, který však má ke skutečnému hadovi velice daleko a bez dlouhého těla byste to nepoznali. Zároveň každou hru začínáte tak, že nejprve uvidíte hlavu, ze které se vytáhne tělo. Nesmíte narazit do zdi, do bomby ani do vlastního ocasu, ale had se zdi jenom otře a najednou vybuchne. Existují pouze 2 power-upy, a to zkrácení hada a magnetizování jablek k sobě. Hra se skládá ze třech možných levelů (challenge)- obvyklá, dráhová (musíte hada dostat do cíle) a proti soupeři.

V několika misích máte i soupeře, jejich inteligence je ale velice slabá. Jsou schopni o kousíček minout  jablko přímo u nich, jen aby se dostali k tomu na úplně druhé straně. Zároveň velice neohrabaně narážejí do bomb a do zdí. Co je zarážející, je to, že se tam objeví znovu (a vy po jakékoliv chybě hrajete úplně od znova), ale mohou explodovat i tři krát po sobě. Ale i tak dokážou být velice protivní a sníst všechny jablka, a zvlášť jim nesmíte dovolit, aby se dostali k magnetu.

Zkrátka a dobře- nový druh Snake by měl opravdu litovat, že kdy vznikl, a měl by se obrátit na své předchůdce, kteří jsou tímto propadákem velice zahanbení. Důvodem, proč je tato hra tak slavná, je to, že je jedinou hrou na renovovaných tlačítkových Nokiích, která je zadarmo, ale ve skutečnosti je to taková nuda, že opravdu nedoporučuji, abyste ji kdykoliv okusili.

Líbí se ti tento článek? Sdílej ho s přáteli!
Aby mohl vecnykritik.cz fungovat, je nutno zaplatit aspoň hosting. Můžeš si tedy vypnout adblock a podpořit tento projekt?

Žádný komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*