Než jsem tě poznala – další typická červená knihovna

Červená knihovna zamíchaná s Nedotknutelnými – to je tenhle film ve zkratce. Zhýřilého zbohatlíka srazí motorka a je ochrnutý od hlavy dolů. Jeho rodina si najme hlavní hrdinku, která nemá žádné předešlé zkušenosti.

Tenhle film je pocukrovaný a ještě zalitý čokoládou jak je hrozně sladký. Musím ale uznat, že vizuály jsou hezké, ale je to všechno příliš dokonalé. Není to uvěřitelné. Už jen to, že nedokázali ukázat jeho postižení i v trošku horším světle. Prakticky pořád je zbohatlík na plátně jako elegán. Zbohatlíkovo životní trable je to, že k tomu aby si člověk užil život musí mít peníze a taky být zdravý – jinak eutanázie. Trable hlavní hrdinky je v tom, že má pečovatelský komplex.

Co se týče hereckých výkonů… Zbohatlík se buď jen blbě čumí a nebo se směje. Hlavní hrdinka předvádí šílené grimasy, neustále hýbe obočím a šklebí se. Chápu, že má být dětinská a naivní, ale to jde i bez těch šílených ksichtů.

Herecké výkony ve zkratce

Herecké výkony ve zkratce

Film se hrozně táhne. Děj se odehrává přes půl roku, ale za tu dobu se tam nic moc nestane.

Love story tady podle mě moc nefunguje a ke konci jsem necítil žádný smutek – možná trochu radost, že už to končí 🙂 Láska je tady hrozně vynucená. Smutek jsem necítil z toho důvodu, že zbohatlík byl prostě vcelku rozmazlený fracek, kterého musí všichni litovat. Lidé jsou na tom mnohem hůř než on. Taky nechápu co bylo špatné na životě než ho poznala – pracovala v obchodě, starala se o rodinu, měla přítele. Asi to není taková sranda jak mít prachy a dělat kokotiny, ale je to mnohem smysluplnější – obzvláště pro hlavní hrdinku.

No nic… šlo ten scénář udělat líp, ale radit jim nebudu. Jen prosím ať to nemá 80%, protože to si to fakt nezaslouží.

Líbí se ti tento článek? Sdílej ho s přáteli!
Aby mohl vecnykritik.cz fungovat, je nutno zaplatit aspoň hosting. Můžeš si tedy vypnout adblock a podpořit tento projekt?

1 komentář

  1. Petra 13.8.2017 (22:53)

    Ta scénka s podkolenkami mě dostala 😀 jak z toho byla nadšená.. Film je fajn, ale více se mi líbí kniha. Autorka dokáže psát velice zajímavě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*