Mirrors Edge 2 Catalyst: takhle měla vypadat jednička

A máme tu nové Mirrors Edge 2, které slibovalo napravit chyby prvního dílu. Dočkali jsme se?

Oproti prvnímu dílu se Mirrors Edge 2 dočkal mnoha vylepšení. Čeká nás otevřený svět a kromě hlavní linky i vedlejší úkoly, lepší systém soubojů a nové možnosti pohybu.

Otevřený svět

Herní svět je velikostně akorát a zezačátku si ho člověk zamiluje. Čím víc hru ale budeš hrát, tím víc budeš chodit po stejných trasách. Hrozně rychle se ohraje. Svět vypadá velmi hezky, hlavně z velkých výšek. Bohužel je dost často mrtvý – kromě pár postav na moc lidí nenarazíš. Je sice otevřený, ale zároveň nudný. Příběhové lokace jsou ale pecka, ty se mi moc líbí, ale to je možná i proto, že do nich jdeš většinou jen jednou a nejsou ohrané. Docela mě i štve, jak jsou některé cesty navržené. Například jeden dlouhý žebřík, který se nedá jiným způsobem přejít je peklo. Totéž i ventilátory ke kterým musíš doběhnout, zastavit se, přerušit je a pak se teprve rozběhnout. Hrozně to narušuje pocit plynulého pohybu, na který se hra snaží cílit.

mirrors edge catalyst 2 mesto

Hezké velké město – bohužel je ale prázdné

Hlavní linka a vedlejší úkoly

Hlavní linka je docela dobrá, nic extra. Je to lepší jak v prvním díle, ale je to průměrné. Celý příběh končí dost otevřeně, takže to vypadá, že se dočkáme dalšího dílu. Vedlejší úkoly spočívají jak jinak než v běhání po stejných trasách po kterých běháš neustále, takže jsem je po chvilce vynechal.

Gameplay

Hratelnost je podobná prvnímu dílu, ale je to pár vylepšení. Kromě klasických schopností má hlavní hrdinka i vystřelovací hák, kterým se dokáže vytáhnout na vyšší místa a nebo se houpat jako spiderman. Soubojový systém byl předělán a to velmi dobře. Kromě 2 typů útoků jsou zde i úhybné manévry. Chybí mi tu ale více ukončujících animací, protože takhle to dost často vypadá, jak kdyby bojoval začátečník v kick boxu a ne zkušený běžec.

soubojovy system

Soubojový systém je mnohem lepší

Graficky hra nevypadá špatně, ale na to jak vypadá, není moc optimalizovaná. Občas jsem čelil fps dropům, které bych u takovéto hry nečekal.

 

Je to obrovská změna a vylepšení oproti minulému dílu. Bohužel, nestačí to a oproti ostatním hrám je Mirrors Edge 2 spíše průměrnou hrou.

Nejlevnější cenu hry Mirrors Edge 2 Catalyst naleznete na Srovname.cz.
Líbí se ti tento článek? Sdílej ho s přáteli!
Aby mohl vecnykritik.cz fungovat, je nutno zaplatit aspoň hosting. Můžeš si tedy vypnout adblock a podpořit tento projekt?

Žádný komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*