Mind Field E1: věda ti dokáže zamotat hlavu

Michael Stevens, autor úspěšného kanálu Vsauce, přichází s webovým seriálem Mind Field. Mind Field je zaměřený na psychologii, a tu dokáže podat velmi vydařenými experimenty.

Celkově je tento dokumentární seriál hodně podobný Michaelovým videím z kanálu Vsauce. Tady ovšem jdou vidět peníze od Youtube Red (placený program youtube), které tento formát vyzdvihly více praktickými experimenty. První díl se týká izolace, a jak na člověka působí. V dílu byly celkem 3 experimenty, provázené poučným výkladem. Vše směřovalo k poslednímu experimentu, kdy se Michael zavře na 3 dny do izolace. V místnosti neustále svítí světlo a je zvukotěsná. Jediné s kým si Michael může povídat, jsou kamery. Není to tedy úplná izolace – myslím, že bez kamer by to bylo o hodně horší. Výsledek je velmi zajímavý a občas člověku jde i mráz po zádech, co s člověkem taková izolace provede.

mind field room isolation

Místnost, ve které Michael Stevens strávil 3 dny v izolaci

Celkově jsem ze seriálu nadšený a rád bych viděl více. Je to takový mix Bořičů mýtů a Vsauce. Pravděpodobně to bude první seriál, za který bych byl ochotný zaplatit Youtube Red.

Líbí se ti tento článek? Sdílej ho s přáteli!
Aby mohl vecnykritik.cz fungovat, je nutno zaplatit aspoň hosting. Můžeš si tedy vypnout adblock a podpořit tento projekt?

Žádný komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*