L.A. Noire – nejlepší detektivka na trhu

Absolutní špička mezi detektivními hrami! Dlouho mi byla doporučována tahle hra a už jen z videí vypadala velmi zajímavě. Když jsem ji však hrál, dost často mi až běhal mráz po zádech.

L.A. Noire je unikátní už jen díky svému zpracování. Každá postava ve hře (s kterou teda aspoň mluvíte), je vytvořená podle reálného herce, který pak pomocí motion capture všechny dialogy namluvil. Graficky hra není nijak úžasná, ale animace to dohánějí na plné čáře. Tak realistickou hru jsem do teď neviděl. I textury obličejů nejsou nic extra, ale díky tomu jak jsou animované, jsou prostě realistické. Jak postavy hýbou obočím a dělají se jim vrásky – to nikde jinde vážně neuvidíš.

Hraješ za detektiva (v hlavní roli Aaron Staton), který se vypracovává s pochůzkáře, přes dopraváky a vraždy až k drogám. Jako detektiv dostaneš případ, který řešíš skrze výslech svědků a hledání důkazů. Případ můžeš vyřešit na výbornou, nebo ho můžeš taky kompletně pokazit. Hra tě každopádně vždy pustí dál, ale je dobré, že na každý případ máš 1 pokus, takže ho nemůžeš opakovat, abys ho vyřešil dokonale.

Tematicky hra perfektně spadá do stylu noire. Případy jsou každý jedinečný včetně postav. Kromě Aarona Statona narazíte ve hře na spoustu známých tváří.

Další postavy

Ve hře najdeš mnoho známých herců

Samotné vyšetřování je velmi dobře udělané a zábavné. Když jsem tuhle hru hrál, cítil jsem se vážně jako detektiv. Přestřelky a akční sekvence jsou fajn, ale nic extra. Co je ovšem nejhorší, je jízda autem. Ta je vyloženě příšerná a proto doporučuju nechat řízení na tvém kolegovi.

Bohužel hned jak jsem hru spustil, začal jsem nadávat. Hra je totiž zamknutá na 30 fps! Je to asi kvůli všem těm animacím, ale i tak se to nedá tolerovat. Jsem zvyklý hrát hry na plynulých 60 fps a zdálo se mi, že se hra seká. Naštěstí někdo vymyslel program Widescreen fixer, kde si můžete hru odemknout na 60 fps. Jízda autem je však nepoužitelná.

Hře můžu vytknout akorát v akčních scénách a jízdě autem nedotaženou hratelnost. Kromě uzamknutých fpsek na 30 už však nemůžu nic namítnout. L.A. Noire je výborná hra jak pro herní nadšence tak i pro milovníky detektivek. Vypněte televizi a vykašlete se na filmy – vžijte se do role detektiva v Los Angeles a zavřete všechny padouchy!

Líbí se ti tento článek? Sdílej ho s přáteli!
Aby mohl vecnykritik.cz fungovat, je nutno zaplatit aspoň hosting. Můžeš si tedy vypnout adblock a podpořit tento projekt?

Žádný komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*