Krásy italských památek

Itálie, země historie

Nádherná země se rozprostírá na Apeninském poloostrově. Právem je Itálie nazývaná  zemí vína, pizzy a hlavně historicky nejvýznamnějších vládců, především Juliuse Caesara či Nera, který podle pověsti nechal zapálit Řím.

Nero byl velice krutý vládce, o tom není pochyb. Julius Caesar zase vynikající vojevůdce. Jenže historie sahá hodně hluboko. Ale kde vlastně jsou ty památky nejvýznamnější? Nacházejí se ve Florencii, Benátkách a Římě.

Řím

Hlavní město Itálie skrývá památek až tolik, že za jeden víkend je nebude možnost všechny projít. Přesto lidé chodí koukat na slavné římské Koloseum, kde za vlády císařů bojovali gladiátoři. Koloseum bylo během dvou zemětřeseních poničeno. Kdysi se dovnitř mohlo dokonce chodit na prohlídku. Dnes je uzavřeno, ale uvažuje se, že by se znovu otevřelo.

Další významnou památkou je fontána Di Trevi. V ní se natáčel slavný film Sladký život.

Další památky jsou třeba Španělské schody nebo Forum Romanum. (na obrázku).

Benátky 

Benátky. Město na vodě. Město, kde se nachází nekrásnější dóžecí palác. Je domovem mostu Ponte di Rialto (na obrázku) nebo náměstí sv. Marka s vysokou věží. Mnozí z nás si jej mohli projít v Assassin’s Creed 2. Přesto jde o jedny z nejkrásnějších památek a vidět je na vlastní oči je asi lepší, než se na ně dívat jen v televizi či na monitoru počítače.

Florencie

Domov malíře Leonarda da Vinciho. Ve Florencii strávil autor Mony Lisy celkem dostatek času. Vytvořil zde hodně svých výtvorů. Ve Florencii vládl slavný rod Medicejů, najdete zde pořád jejich „domov“. Opět jsme sem mohli zavítat v AC 2.

Socha Davida je asi nejznámější sochou stojící ve Florencii. Kdysi dávno stál na náměstí před muzeem, dnes stojí uvnitř komplexu.

 Socha Davida ve Florencii vytvořena sochařem Donatellem.

Už jste se rozhodli, kam pojedete na dovolenou?

Líbí se ti tento článek? Sdílej ho s přáteli!
Aby mohl vecnykritik.cz fungovat, je nutno zaplatit aspoň hosting. Můžeš si tedy vypnout adblock a podpořit tento projekt?

Žádný komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*