Junketsu no Maria: Historické bitvy v anime?

Junketsu no Maria je unikátní anime, které se odehrává za Stoleté války s Francií a Anglií. Zajímavý koncept, funguje však?

Na první pohled tě dostane velmi dobré zpracování prostředí, jako jsou vesnice a města. Dále je tam výborně a historicky přesně zpracováno oblečení, včetně zbraní a samotných bitev. Už jen znázornění anglického lučištníka je perfektní. Nejenom to, i souboje jsou historicky přesné a je radost se na ně koukat. Bohužel, těchto bitev anime obsahuje vcelku málo, což je velká škoda. Velmi dobře zpracovaný je také život lidí v této době a obecně svět jak vypadal ve středověku.

Souboje

Souboje jsou super, škoda že jich tam není víc

Souboje jsou asi tak 5% tohoto anime tak co tedy ten zbytek? Ve své podstatě je to příběh o čarodějnicích, a tady už narážíme že to je anime. Celá zápletka je o tom, že čarodějnice Marie nesnáší boje (ano, to je její jediný důvod), a tak zastavuje bitvy svými kouzly. To se nelíbí andělům, a proto na ni seslali kletbu, že když přijde o panictví tak už nebude moct čarovat. A panictví se řeší snad v každém díle až je to otravné. Neustále člověk naráží na „sexy“ scény, kdy prostě se Maria koupe a nebo jen leží nahá v posteli. Nehledě na succubus, která je prakticky jen omotaná stuhou. Každý tam má neustále sexuální narážky. Nemá to vůbec žádný smysl, možná jen aby uspokojila japonské choutky.

Hlavní hrdinka Marie

Hlavní hrdinka Marie – postavy jsou slabé a nedávají smysl

Záporáci v tomhle příběhu jsou církev a andělé. Církev by se dala ještě pochopit, že je pošahaná a tím je záporákem, ale andělé ztrácí smysl. Jejich motivací je, že Maria zasahuje do dění světa a proto jí zastavují a dokonce se jí snaží zabít. Maria je sice čarodějnice, ale je člověk a tím pádem patří do dění světa. Andělé si protiřečí, protože sami zasahují do dění světa. Možná to byl ale záměr?

Hlavní love story mezi Marií a vazalem Josefem je trapná a nedotažená. Prakticky celé to spočívá v tom, že se oba dva furt hrozně stydí a nedokáží se domluvit. Celkově postavy byly slabé a nepropracované. Jediný kdo dával smysl, byl žoldák. Ten byl asi jednou z nejpropracovanějších postav, ale i tak je to slabé.

Musím ale uznat, že kouzlení Marie bylo dobré a nestvůry které vykouzlila byly suprově zpracované. Ale je to stejné jak se souboji – moc často je člověk neuvidí.

Kdybych těch 5% z anime zpracoval a hodil do videa, tak je to super video a člověk si ho bude moct pouštět dokola. Ale takhle je to skoro nekoukatelné, někdy jsem měl chuť to aji přetočit. Akorát jsem se těšil na nějakou akci, protože zbytek byl průměrný. U „vtipných“ scén jsem jen vzdychal a chytal se za hlavu, zasmál jsem se jen párkrát za celou dobu.

Jak si někdo může dát takovou práci s kostýmy, historickými souboji a pak to takhle sprasit příběhem? Kdyby si někdo dal větší práci s příběhem, dal třeba i méně postav, vynechal sex vtipy, tak je to velmi kvalitní anime – bohužel, to by ale musel předělat většinu seriálu: Historické anime je však výborný nápad, který bych rád viděl znovu, ale rozhodně lépe zpracovaný.

Líbí se ti tento článek? Sdílej ho s přáteli!
Aby mohl vecnykritik.cz fungovat, je nutno zaplatit aspoň hosting. Můžeš si tedy vypnout adblock a podpořit tento projekt?

Žádný komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*