Insurgency – nejlepší fps v poměru cena/výkon

Zapomeň na Call Of Duty (kromě dvojky) a Battlefield. Tohle je nejlepší. Je to čistě multiplayerové realistické fpsko, kde proti sobě bojují jednotky američanů a povstalců (arabáčů).

Co myslím tím realistické? Tak například hned první věc které si všimneš je to, že ti hra neřekne, že si někoho zabil. Taky ti neřekne kolik máš nábojů v zásobníku. Vše je to na tobě. Musíš vše sám vědět, nikdo tě v téhle hře za ručičku nepovede. Taky tě většinou každý zabije pár ranami. Hra je hodně zaměřená na týmovou spolupráci, bez svého týmu si prostě ani neškrtneš. Kromě toho, že hra nabízí zbraně jejiž modely jsou vcelku luxusní, můžete si je různě modifikovat (ne všechny modifikace by asi šlo provést v reálném životě, ale budiž). Američané disponují především zbraněmi ze západu (Amerika, Německo), zatímco arabáči používají dnes historické zbraně (najdete i mosin nagan nebo mp40, ale běžnější je AKčko). Dá se říct, že je to i vcelku autentické. Zpětný ráz zbraní je také velmi autentický, což oceňuju. Vývojáři si s realistikou této hry dali hodně záležet.

Hra je dá se říct blbuvzdorná. Automaticky lidi rozřadí do týmů, takže se nikdy nemůže stát, že není vyrovnaná. V každém týmu máš 2 roty a každá má určitý počet rolí. Takže v týmu může být v každé rotě pouze jeden sniper. To se hodí, jinak by se asi všichni snipovali. Jo, každá role má jiné zbraně a vybavení – např. i výbušniny. Ve hře se dost často používá mikrofon, a nebo hra má taky fantastické dorozumívání mezi spoluhráči. Dokážete podle směru sdělit kde jsou nepřátelé, nebo že jste soupeře zabil. Do realismu této hry přispívá i to, že když na vás někdo střílí, tak vaše postava to hezky realisticky hlásí: „Shit, I’m hit!“, „OOOH FUCK“, „I’m supressed!“, popř. hlásí i to, že někdo z vaší jednotky umřel (pokud ho vidíte). Arabáči mají aji takový přízvuk, dokonce jsem jednou narazil na mód, kde jim hlasy předělali do arabštiny – cool, ale pak toho moc nepochopíte.

Herní módy. Moc si je napamatuju jak se jmenují tak je popíšu. Prakticky v každém módu zabíráš nějaké body nebo je naopak chráníš. Popř. ještě ničíš jejich „cache“ nebo-li nějakou zásobu zbraní. Respawnování je vcelku dobře vyřešeno, buď čekáš určitou dobu a nebo se respawneš až tvoji kolegové zaberou nějaký bod. Jo, málem jsem zapomněl – ještě máš kooperativní mód. Hraješ se spoluhráči proti počítači. AI není špatná, řekl bych, že je aji dost těžká.

Komunita je dobrá. Při hře nikdo netrollí, všichni to berou vážně, takže si užijete. Nikdo to nekazí. Akorát na konci bitvy někteří volají alah akbaru, což nevím jestli si dělají prdel a nebo jsou to nějací pošuci?

A ty zvuky. Ó bože. Jak jsou to krásné zvuky když střílíte a nebo když vám sviští kulky u hlavy. Zvuk je v této hře velmi důležitý k určení nepřátelských pozic, takže doporučuju sluchátka. Hlavně kvůli zvuku a zbraním se cítíte jako reálný voják a to už se mi hodně dlouho nestalo. Vezmete si snipu a cítíte se jak opravdový sniper. Graficky je to vcelku průměrné, ale neurazí – ikdyž některé textury zblízka vypadají jak z counter strike 1.6. Nejdůležitější je gameplay. Tady nezáleží na tom, kdo umí rychlejší 360° no scope ve vzduchu. Jde tu hlavně o taktizaci – takže používání všech typů granátů, plazení, přemisťování a odhadování taktiky druhého týmu.

Tato hra stojí pouze 10 éček, je to skoro zadarmo. Klidně si počkejte na vánoční slevy na steamu, většinou to bývá ještě zlevněné. Bývá to někdy i v balení po 4 kopiích, což vřele doporučuju. Nejlíp se tato hra hraje s přáteli ale i solo si pořádně užiješ.

Tak na co čekáš vojáku! Hybaj na steam a koupit!

Líbí se ti tento článek? Sdílej ho s přáteli!
Aby mohl vecnykritik.cz fungovat, je nutno zaplatit aspoň hosting. Můžeš si tedy vypnout adblock a podpořit tento projekt?

1 komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*