Hitman – první sezóna (PS4)

Talentovaní chlapci z IO Interactive po roce netradičního epizodického vydávaní, konečně uvolnily kompletní fyzickou kopii hry . Jaký je můj pohled na ucelenou hru s odstupem času jednoho roku? Napravil si Hitman reputaci po ne až tak vydařeném posledním díle ?

Naplň hry

Pokud je tento díl vaše první ochutnávka v sérii vězte že se ujmete role nájemného vraha agenta 47. Vydáváte se do jedné ze šesti destinací po celém světě od slunné Sapienzy přes Colorado aby jste nakonec skončily na východní  straně polokoule v Hokkaidó. Po příletu se dozvíte informace o vašem cíli a už jste hozeni do akce. Lokace jsou to rozmanité a je jen na vaši kreativitě jak se váš cíl odebere na druhý břeh. Pád mohutného lustru na hlavu, jed ve sklenici archivního vína či stará dobrá kulka z odstřelovací pušky? Fantazii se meze nekladou a možností zabití je více než dost. Cesta k vašemu cíli však bude trnitá budete muset splynout s davem, jako chameleon využívat nejrůznější převleky a v neposlední řadě hledat při poplachu vhodnou šatní skříň ve které by jste mohli najít bezpečné útočiště. Co se vybavení agenta 47 týče, mezi jeho instrumenty smrti najdeme jak ikonickou škrtící strunu a pistoli s tlumičem tak i nejrůznější automatické palné zbraně a pušky. V neposlední řadě je náš holohlavý přítel vybaven paklíčem či například mincemi jimiž může odlákat nic netušící škrty do stínu kde je nechá navždy zmizet.

Obsah

 Šest lokací.

Na první pohled chudý Hitman naštěstí zachraňuje sám sebe svou variabilitou misí. V každé ze šestí lokací najdete nejenom základní příběhovou linku ale také obtížností stupňované Escalation mise, Výzvy na nejrůznější zabití či  jiné zadání vašich cílů. Za zmínku rozhodně stojí zmínit možnost komunity vytvořit scénář  či Elusive target mise při které máte jedinou šanci na úspěch vraždy a pokud zklamete už nikdy nebudete mít příležitost chybu napravit. To činí nervy drásající chvíle které jsou vrcholem zábavy. Co se samotného příběhu týče ten je nejslabším článkem hry a samotné mise horko těžko spojuje. Epilog  nechává místo pro další sezónu která by měla následovat. Uvidíme zda pokračovaní více využije hloubku tohoto citově chladného světa, půdu ma připravenou solidně.

Technické zpracovaní

Co se samotného grafického zpracovaní týče tak hra svým vzhledem rozhodně neurazí. Ať už je to výhled z vrcholku kostela Sapianzi či močály v Coloradu hemžící se aligátory hra umí vykouzlit krasné scenérie navíc podpořené plynulou hratelností a decentní podmanivou hudbou.  Kromě nahrávacích časů při načítaní a ukládaní pozic na PS4 které jsou možná na  můj vkus dost dlouhé ( a že budete ukládat a načítat často) neměl bych co vytknout hra se drží standartu série a za to jí patří palec nahoru.

Shrnutí

Jedna z nejlepších stealth akcí za poslední dobu, nebýt téměř chybějícího příběhu který by hru spojoval do ucelenějšího zážitku a občasného pádu hry zasluhoval by holohlavý zabiják absolutní hodnocení i přesto Hitman (2016) patří k nejlepším dílu série a neměl by chybět na poličce každého správného fanouška tohoto lysého agenta.

Hodnocení: 9/10

Líbí se ti tento článek? Sdílej ho s přáteli!
Aby mohl vecnykritik.cz fungovat, je nutno zaplatit aspoň hosting. Můžeš si tedy vypnout adblock a podpořit tento projekt?

2 komentáře

  1. Stealwing 21.2.2017 (21:16)

    Moc děkuji za komentař, cením si toho 🙂

  2. Planetka 21.2.2017 (18:44)

    Na první pohled je vidět vynikající postřeh a přehled pisatele.Jedno z nejlepších hodnocení hry co jsem kdy četl.Vše zajímavé.Jen tak dále Stealwingu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*