Game of Thrones S07E01 – dojmy z úvodu nové série

Tak je to zase tady. Seriálová událost Hra o trůny právě odstartovala svou další, již sedmou řadu. Vyplatilo se to čekání?

Jen těžko existuje někdo, kdo by o Hře o trůny alespoň neslyšel. Při každé epizodě se totiž celý Internet zahltí nespočtem různých diskuzí a spoilerů. A já se s radostí připojuji. Jen ne tolik s těmi spoilery, na ty tu máme fajn funkci :). Přece bych vás nepřipravil o překvapení (pokud sami nechcete).

Vezměme to zeširoka

bez spoilerů

Takže co si vlastně o nové epizodě tak nějak obecně bez větších prozrazení děje myslím? Pořád to nějak šlape. Pokud už nějakou dobu Hru o trůny sledujete, očekáváte jistý standard, který se tu bez problémů udržuje. Však mi ukažte seriál, do kterého se cpe tolik peněz a kterému je věnováno tolik pozornosti. Není divu, že se látce dostává té největší péče – ačkoliv těžko říct, nakolik se film stále drží (dosud nesepsané) „předlohy“ G. R. R. Martina. Moc pěkně to vypadá a je to zatraceně výpravné. A to (zase a opět) tak, že bych si ani nevšiml, že se jedná o seriál, a ne vysokorozpočtový fantasy film. Po této stránce ale nikdo asi větší selhání nečekal, že ne…

Co dál. První epizoda je nutno říct především rozjezdová. Nečekejte nějaké extrémně velká překvapení či odhalení. Spíš tu a tam nějaké střípky zajímavých informací, na kterých se bude teprve stavět. A pokud namítnete že tam přeci obrovský mega-zvrat je, musím vás trochu zchladit – já to tak nějak čekal. Nevýhodou Hry o trůny je to, že když ji moc dlouho sledujete, všechny ty zvraty dokážete tak nějak odhadnout. Stačí jednoduše vždy počítat s nějakým tím fuck-upem, který se ve většině případech stane. Navíc jistý zvrat na mě neměl nějak velký dopad. Ale tak to už jsem možná trošku náročný.

Každá trošku důležitější postava se samozřejmě dočká nějakého toho štěku, bohužel žádná nedostane tolik prostoru, kolik bych si přál. Ale to je holt také menší nešvar tohoto seriálu – dějových linií je jednoduše hrozně moc, a na každou se musí v úvodu dostat. Tvůrci se naštěstí rozhodli seriál trošku očesat a sedmou sérii zkrátili na pouhých 7 dílů. Tak snad to bude více odsýpat. Prozatím to vypadá docela dobře, první epizoda bez problému svoji funkci splňuje. Připomíná staré a polozapomenuté dějové linie a posouvá je po kousíčkách tím správným směrem. Neskákal jsem do vzduchu nadšením, ale i tak jsem byl spokojen. Je to jednoduše jedna z těch poklidnějších epizod, rozhodně nečekejte na začátek nějaké extra žně. Přesto – těším se jak malej Jarda, tohle bude určitě stát za to.

Abyste neřvali že vám tu cpu spoilery, přihazuji obrázek stromu. A Aryi v pozadí.

… a teď trochu podrobněji

Spoiler sekce. Kdo to ještě neviděl, praskejte pryč, než se dozvíte něco, co nechcete. Anebo čtěte, ale neříkejte, že jsem vás nevaroval. Takže…

Zobrazit spoiler

 

Zobrazit spoiler

 

Zobrazit spoiler

 

Zobrazit spoiler

 

Zobrazit spoiler

 

Verdikt:

Hra o trůny je zpět v dobré řemeslné formě. Rozjezdová epizoda funguje přesně tak jak má, rozmisťuje figurky na šachovnici a navnazuje na další dění. Jen škoda té roztěkanosti mezi kvantem dějových linií a prapodivnými přešlapy (to cameo je hrozný). Každopádně je to stále kvalitka, která opět rozpoutá nespočet diskuzí po celém internetu. Těším se.

Hodnocení: 7/10

Nejlevnější cenu DVD HRA O TRŮNY naleznete na Srovname.cz.
Líbí se ti tento článek? Sdílej ho s přáteli!
Aby mohl vecnykritik.cz fungovat, je nutno zaplatit aspoň hosting. Můžeš si tedy vypnout adblock a podpořit tento projekt?

2 komentáře

  1. Dojmy: Game of Thrones S07E02 | VěčnýKritik.cz 30.7.2017 (15:31)

    […] s notným zpožděním sepisuji své dojmy z epizody druhé. Pokud jste četli moje dojmy z pilotu (článek zde) tak víte, že jsem úplně nadšen nebyl. Ne vyloženě zklamaný, to určitě ne, ale nedalo se […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*