For Honor BETA recenze

Multiplayerová hra For Honor je do 12. 2. 2017 uvolněna k BETA testování a tak jsem si ji rád stáhnul a vyzkoušel. Jedná se o důstojného soupeře ostatních her podobného formátu, nebo to zase Ubisoft posral?

Středověká bojovka

O co se vlastně jedná? For Honor je multiplayerová středověká bojovka zasazená do konfliktu mezi 3 frakcemi – rytíři, samuraji a vikingy. To zní slibně. Podstatou této hry je převážně její soubojový systém, který je vcelku dobrý, ale nic unikátního pod sluncem to vážně není. Hráč vybírá mezi 3 polohami ve kterých může útočit a bránit. Celkově je soubojový systém náročný na dovednost hráče, takže by se teoreticky dalo i soutěžit.

Grafika

Po grafické stránce je For Honor moc povedená hra. Hra je sice zasazena do středověku, ale je to spíše takové fantasy. Už jen ztvárnění postav absolutně neodpovídá realitě – jedná se například o velikost mečů, brnění apod. Animace jsou super, ale chybí mi určitá atmosféra, jako např. v Chivalry, kdy hráč plní určité úkoly, nebo může třeba využít různé obléhací stroje jako katapulty. Uživatelské rozhraní je sice hezké, ale totálně nepraktické. Jedná se např. o to, že menu nepřekrývá hru, takže se třeba díváš na něco v nastavení a ono tě to z toho menu úplně vyhodí, jakmile ti to třeba najde server.

grafika

Grafika se Ubisoftu moc povedla, ale není to na úkor samotné hry?

Kde je sakra ten obsah?

Bohužel hra nabízí jen pár módu a postav. Jedná se o klasické duely, deathmatch a mód dominion. Ten je pro For Honor jedinečný. Hráč zabírá body, a mezitím obyčejní pěšáci mezi sebou válčí. Hlavní postavy jsou asi o 3 hlavy větší než běžní bojovníci, což vypadá velmi divně. Asi jak kdyby hráč byl dospělý a bojoval v mateřské školce. Zabírání bodů je tak trochu divné, protože zabírá extrémně málo času. Většinou tedy hráč běhá po mapě a bojuje s protivníky.

souboj

Soubojový systém není moc originální, ale je super! Hru ale bohužel nespasí.

Každá frakce má 3 třídy postav. Tj. 9 postav celkem. Hra nabízí velké množství upgradů postavy, ale je to nutné nejdřív vyexpit. Bohužel, souboje někdy nemusí být vyvážené, pokud některý hráč naexpil a má různé perky a vybavení. Vyplatí se tedy hrát převážně za jednu postavu, jelikož ta poté dostává nejvíce nových věcí. Tohle množství obsahu by samo o sobě nevadilo, ale vzhledem k tomu, že hra může nabídnout pouze její soubojový systém a hezkou grafiku, je to vážně málo obsahu na 60 dolarů, za které se hra bude prodávat.

Načítám a načítám a CRASH

Jedná se sice o betu, ale nemůžu si odpustit pár důležitých poznámek k optimalizaci. Hra nemá a nebude mít dedikované servery! Řeší se to přes P2P. Takže hráč vytváří server pro ostatní. To je peklo. Lagy nejsou většinou problém, spíše otravuje nechutně dlouhý čas načítání. Pokud se někdo odpojí tak hra může klidně spadnout a hodí tě to do menu. Nebylo výjimkou, že jsem čekal minuty na připojení a nakonec mě to odpojilo. Hra mi taky párkrát spadla, ale to si myslím, že snad vyladí. Bohužel P2P zůstává a to bude velký problém.

Verdikt

Bohužel, For Honor nepřekvapilo a spíše odradilo. Soubojový systém absenci obsahu a P2P matchmaking vážně nezachrání. Za 20 dolarů možná, za 60 dolarů určitě ne. Dej radši přednost Chivalry, které nabízí mnohem větší množství obsahu a zábavy a to za velmi nízkou cenu.

Edit: Bohužel se plná verze hry nepochlapila, hlavně nebyl vyřešen problém s P2P. Hra je také neskutečný grind, což je za tuto cenu nepřijatelné a čekal bych to spíše u free2play titulů. Pokud mi nevěříte tak se koukněte na steam: tam má hodnocení pouze 45%

Nejlevnější cenu hry For Honor naleznete na Srovname.cz.
Líbí se ti tento článek? Sdílej ho s přáteli!
Aby mohl vecnykritik.cz fungovat, je nutno zaplatit aspoň hosting. Můžeš si tedy vypnout adblock a podpořit tento projekt?

4 komentáře

 1. Lukáš 11.2.2017 (23:40)

  si dement kluku, rozumíš hovnu a proto píšeš sračky… si vážně debil. Doufám že to nikdo nečte a doufám, že to heureka smaže.

  Odborná recenze…dpc kam se ten svět řítí

  1. Věčný kritik 12.2.2017 (0:02)

   Když už mě tak vesele urážíš – můžeš mi říct co je tak špatného na napsání recenze k Betě hry? Nevím proč bych nemohl já nebo kdokoliv jiný zrecenzovat betaverzi hry.

   Napiš nějaké argumenty místo nadávek a pak tě někdo možná bude brát vážně 🙂

   1. Lukáš 12.2.2017 (0:41)

    Ok, kolik času si ve FH Beta odehrál ?

    „Každá frakce má 3 třídy postav. Tj. 9 postav celkem“. == jsou zde 3 frakce a každá má 4 postavy (+1 ke každé frakci v plné verzi, 14.2.) + dalších 6 po vydání (3 postavy každé 2 měsíce tuším).

    Vůbec si nepochopil v čem je kouzlo For Honor, což mě jen ujišťuje, že si hře věnoval několik hodin (?).

    Vybavení postav se uplatňuje jen v některých módech (např. Domination) , Duel a 2vs2 se gear nepočítá.

    Gear ovlivňuje určité staty a pokud někde přidá, zase někde ubere… není tu gear, který přidá sílu útoku a zároveň účinnost obrany.

    Abys určitý druh postavy zvládl , je dobré si projít tutoriál a advance tutoriál, následně strávit X hodin tréninkem útoků, comb , parýrování apod.

    Chápu, že tě to nebavilo, měl jsem z toho prvně stejný pocit a udělal bych přesně to co ty po pár hodinách. Jenže jsem to nedělal veřejně a odborně.

    Věřím, že jsi mě již pochopil.

    Pokud dáš / dáte FOR HONOR šanci, pochopíte v čem je síla této hry, že to není Hack and Slash hra s tupým běháním po mapě a mačkám tlačítek.

    Ty moje předchozí hovadiny klidně smaž, byl sem nasranej. Ale co mě fakt triggeruje je „odborná“ recenze po pár hodinách na BETU hry a sdílená mezi lidi. Ty tímto svým chováním v podstatě poškozuje lidi co hru dělali. Pokud chceš psát recenzi na hru, tak jí věnuj trochu více času než si to udělal u FOR HONOR.

    Lukáš

    1. Věčný kritik 12.2.2017 (9:42)

     Ok, super, konečně diskuze 🙂 To s těmi postavami jsem nevěděl, díky za info. Nevíš jestli budou free a nebo jako DLC? Mapy a módy budou free DLC, ale postavy netuším.

     Nahrál jsem v tom 10 hodin, což mi přijde jako dost času zhodnotit veškerý obsah, který v Betě byl.

     Mě ta hra bavila! Ale cílem recenze bylo ukázat, že For Honor nepřináší nic nového pod sluncem a taky, že je tam sakra málo obsahu – což tam vážně je, stačí se podívat např. na Chivalry, které se s tím dá srovnat a to má mnohem více obsahu. For Honor má super grafiku a docela dobrý soubojový systém, ale zbytek je prostě málo. Nehledě na P2P spojení.

     Chápu, že jsem urazil asi tvou oblíbenou hru, ale je to jen můj názor a internet je svobodné médium. Až vyjde plná verze tak samozřejmě udělám nějaký edit a nebo mini recenzičku jestli se něco změnilo. Má vyjít i singleplayer tak uvidíme – třeba toho obsahu bude víc, ale u Ubisoftu nevím…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*