Dojmy: Game of Thrones S07E02

Druhá epizoda sedmé řady Hry o Trůny rozdmýchala řadu nových diskuzí, vyvolala spoustu otázek a přihodila další zvraty. Co se všechno stihlo odehrát, a kam vlastně celý seriál směřuje? Více v článku.

V předvečer vydání třetí epizody ještě na poslední chvíli a s notným zpožděním sepisuji své dojmy z epizody druhé. Pokud jste četli moje dojmy z pilotu (článek zde) tak víte, že jsem úplně nadšen nebyl. Ne vyloženě zklamaný, to určitě ne, ale nedalo se říci, že bych dostal přesně to, co jsem očekával. Pilot byl jednoduše tak trošku rozjezdový. Avšak druhá epizoda mnohé napravuje.

 

Začněme bez spoilerů

Pokud jste fanoušky Hry o Trůny asi už víte, že se tvůrci rozhodli zkrátit 7. sérii z 10 epizod na 7 epizod, a 8. sérii dokonce jen na 5 epizod. A už nyní se toto zkrácení blahodárně projevuje na celém ději. Už jednoduše není čas na zbytečnou vatu. Pokud jsme si tedy u 4. série postěžovali na to, že se zdánlivě nic neděje, nyní si troufám říci, že nás podobný problém nečeká. Pilot sice byl trošku pomalejší, avšak druhá epizoda již přináší vše, co byste od této značky čekali.

Všechny dějové linky se poměrně rychle vyvíjejí a poměrně jasně naznačují směr, kterým se dále budou udávat. Zároveň se cíle některých postav zajímavě obracejí úplně jiným směrem, než bylo zpočátku naznačeno. V nové epizodě se dostanete do přibližně 5 dějových linek, přičemž každá z nich poměrně výrazně postupuje a dostává na prostoru celé jedné hodiny dostatek prostoru. Samozřejmě není nouze o politické pletichaření, sex, krev a hnus (zrovna odporných scén se nám dostává měrou vrchovatou u dějové linky Sama. Bylo tomu tak i v minulé epizodě a druhá toto bez problému trumfuje). Jednoduše se musí ocenit, že se děj už nikde výrazně nezastavuje. Postavy jdou ihned k věci, zdlouhavé cestování z místa na místo je výrazně kráceno a celkově to ohromně odsýpá. Tvůrci se nyní nesnažili toliko věnovat úplně všem charakterům, takže zbylo více prostoru pro ty „důležitější“.

Ba co víc, hned v druhé epizodě dostáváme řadu pamětihodných scén. Komu není po chuti hodně konverzační první polovina epizody (ačkoliv mě konverzační pasáže nedělají vůbec problém), dočká se v závěru třešničky na dortu v podobě moc fajn bitvy (o té více ve spoiler sekci). Není divu, že se po odvysílání této epizody vyrojilo v diskuzích tolik meme vtipů, jež na mnoho ikonických scén odkazují.

Po stránce zvukové, herecké a celkově řemeslné (co se kamery, osvětlení apod. týče), není tu o čem mluvit – vše je klasicky na vysoké úrovni. Nová řada Hry o Trůny jednoduše začala velmi slibně. Konec se blíží a je to znát. očekávání na další epizodu je o to nesnesitelnější.

 

Spoiler sekce

Zde je spoiler sekce. Pokud tedy nechcete znát podrobnosti děje poslední epizody, mazejte pryč a nerozklikávejte následující tagy…

Zobrazit spoiler

 

Zobrazit spoiler

 

Zobrazit spoiler

 

Zobrazit spoiler

 

Zobrazit spoiler

 

Verdikt:

Nová epizoda má stále trošku pomalejší rozjezd, nicméně se příběh začal konečně sunout neúprosně dopředu. Dočkali jsme se velkých intrik, krve, nahoty i hnusu – jako by si tvůrci odškrtávali seznam, co prostě ve Hře o Trůny musí být. Na své si tak přijdou všichni fanoušci. Série se nám zde moc pěkně rozjíždí a já se nemůžu dočkat, co přinesou další epizody. Vypadá to, že se zkrácení série na pouhých sedm epizod začíná vyplácet.

Hodnocení: 8/10

 

Nejlevnější cenu DVD HRA O TRŮNY naleznete na Srovname.cz.
Líbí se ti tento článek? Sdílej ho s přáteli!
Aby mohl vecnykritik.cz fungovat, je nutno zaplatit aspoň hosting. Můžeš si tedy vypnout adblock a podpořit tento projekt?

Žádný komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*