Dead by Daylight? Spíš Dead by Loading Screen!

Na steamu se zobrazila pěkná akcička, víkend zadarmo pro hru Dead by Daylight. Koncept vypadal zajímavě, ještě jsem se kouknul na pár videí a hra vypadala velmi slibně. Dokonce jsem uvažoval, že si ji koupím, ale prvně jsem se rozhodnul ji vyzkoušet.

Princip hry je velmi jednoduchý. Hraje 5 hráčů, z toho 1 je zabijákem a ostatní se mu snaží útect. Aby mohli utéct, musí nahodit určitý počet generátorů (při 4 hráčích je to 5 generátorů). Zabiják má vždycky určitou schopnost (např. neviditelnost). Zabiják hráče zneškodní a pověsí na hák, kde je obětuje něčemu (nezjistil jsem nějak zápletku hry).

První 3 hry byly naprosto úžasné, říkal jsem si, že tu hru si asi koupím. Hororová atmosféra, vy musíte co nejrychleji opravit generátor a přitom utíkat před zabijákem. A nebo zachraňovat vaše kolegy. Byl jsem napjatý jak špagát a těšil jsem se, co dalšího hra přinese.

A přinesla velký smradlavý HOVNO.

To co zažijete během prvních pár her, je VŠECHNO co dostanete. Hra je vysoce nevyvážená. Z těch 40 her co jsem měl tu čest zahrát, ani JEDNU neprohrál zabiják. Vždycky vyhrál. Hra obsahuje jen 1 mod, nic víc. Mapy jsou více méně stejné furt dokola, akorát reskin (možná tak 2 mapy jsou unikátní). Co mě taky naštvalo je to, že ve hře není žádný chat, ani hlasový chat. Spoluhráči se teda vůbec v této týmové hře nedomluví mezi sebou.

Nejhorší je ovšem matchmaking. Tato hra nemá svoje dedikované servery, takže veškeré hry jsou peer to peer. Jeden hráč založí server a ostatní se na něj připojí. To znamená, že se hra často laguje. Co je ovšem nejhorší je to, že někdy čekáte na připojení i desítky minut! Někdy se projistotu nepřipojíte vůbec. Jelikož je hra potom nevyvážená, můžete hrát třeba 1 minutu. Takže čekáte desítky minut a hrajete jednu minutu. Úžasné.

Hrál jsem to celkem 3 hodiny a divím se, že mi zbyly ještě nějaké vlasy na hlavě. Přišlo mi jak kdybych hrál nějakou špatnou alphu. Všechny důrazně upozorňuji ať se od toho drží pryč – dokud to vývojáři neopraví, nemá cenu to vůbec hrát.

Líbí se ti tento článek? Sdílej ho s přáteli!
Aby mohl vecnykritik.cz fungovat, je nutno zaplatit aspoň hosting. Můžeš si tedy vypnout adblock a podpořit tento projekt?

Žádný komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*