Crossout – free to play post-apokalyptické MMO ve stylu Mad Max

Před nedávnem mě svým konceptem zaujala free to play hra Crossout, která spojuje vytváření vlastních vozidel s multiplayerovými bitvami a to vše zahalené v post-apokalyptickém kabátku. To zní slibně.

Vytváření vozidla

Prakticky největším lákadlem této hry je možnost si postavit své unikátní vozidlo z mnoha součástek. Nejprve zvolíte základnu, poté kola, kabinu a nakonec zbraně. Na chování a stabilitu vozidla má velký vliv jak ho postavíte a jaké použijete součástky. Pro mě je tvoření vozidla velká zábava a je to skoro to nejzábavnější na této hře. Dá se postavit skoro cokoliv. Pro zajímavost se stačí podívat na různé tvorby lidí v knihovně vozidel této hry, popř. se kouknou na youtube.

Přes obyčejný truck až po různé druhy tanků: to vše jde ve hře vytvořit.

Gameplay

Po vytvoření vozidla se jde hned hrát. Máte na výběr pouze pár módů. První je klasické zabírání bodů a další je coop akce proti AI. Nic převratného tady nečekejte, je to vcelku jednoduchá střílečka s vozidly. U hry není ani nutná žádná strategie, prakticky se jedná jen o to držet se v týmu pospolu a střílet co nejefektivněji.

Gameplay je sice obyčejný, ale neurazí.

Obsah a GRIND

Obsahu má hra hodně, nabídne přehršel různých součástek, zbraní a barev. Hra je ovšem free to play, takže je zde velký grind. Prakticky není možné v rozumném čase se dostat ve hře kupředu a vše jde extrémně pomalu a to i na začátku hry! Než získáte levely tak to trvá (levely odemykají součástky), a z jednoho matche dostanete max. 1 součástku. To je samozřejmě tah vývojářů, aby si lidé zakoupili herní měnu a za tu poté nakoupili potřebné součástky. To je pochopitelné, každopádně ten grind mi přijde až moc veliký a mě osobně od hry odradil.

Verdikt

Crossout vypadá dobře, tvoření vlastních vozidel je super, ale od delšího hraní odradí jednoduchý gameplay a nehorázný grind. Vyzkoušejte sami, třeba vás to chytne a vložíte do toho nějaké ty prachy. S těmi vloženými penězi ale člověk musí počítat, jinak vás to přestane díky grindu po chvilce bavit. Hra je k dispozici přes Steam a nebo na crossout.net.

6/10

Líbí se ti tento článek? Sdílej ho s přáteli!
Aby mohl vecnykritik.cz fungovat, je nutno zaplatit aspoň hosting. Můžeš si tedy vypnout adblock a podpořit tento projekt?

Žádný komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*